Czy warto wierzyć w sny o miłości? Co mówią one o twoim związku?


Wiele osób często śni o miłości, a budząc się wierzy, że to szczęśliwy znak na przyszłość. Jednak nie wszystkie sny o uczuciach będą tymi pozytywnymi. Przeczytaj, jak interpretować sny o miłości i co mówią one o twoim związku.

Co sugerują sny o miłości?

Sny o miłości potrafią być niezwykle piękne, jednak sam fakt, że taki sen przyśnił się właśnie tobie to sygnał, że coś zakłóca twoją relację uczuciową z partnerem. Mówi się, że sen jest śmietnikiem naszej podświadomości i sporo w tym racji, gdyż to, co przeżywamy w ciągu dnia, emocjonalne huśtawki, rozterki i przykrości odnajduje swoje odbicie właśnie w snach.

Przykładowo utrata partnera we śnie może sugerować, że w waszym związku coś się wypaliło i nic nie jest już takie jak dawniej. To znak, że należy popracować nad relacją, która was łączy i zastanowić się, dlaczego coraz bardziej oddalacie się od siebie. Nie tylko sny o miłości, ale także o jej braku czyli stagnacji mogą być sygnałem, że albo dokucza ci samotność, albo twoje zachowanie wobec partnera powinno ulec zmianie. Czasem sen o rozstaniu niejako wyprzedza twoje reakcje – może więc mówić o tym, że pragniesz uwolnić się od toksycznego związku. Prędzej czy później pewnie zrobisz to, musisz tylko zebrać siły i argumenty.

warto przeczytać:  Kwatery prywatne, Zakopane - jak szukać?

Róża i bransoletka z napisem

Jak interpretować sny o miłości?

Interpretacja snów o miłości jest często bardzo umowna, gdyż te same sny w różnych kulturach oznaczają zupełnie coś innego. Na pewno sny o atrakcyjnej osobie, którą kochasz to znak, że masz swój wymarzony ideał partnera i chciałabyś spotkać takiego człowieka w realny życiu. Natomiast sen o dawnym partnerze sugeruje, że twoje uczucie jeszcze nie wygasło. Musisz więc tutaj uważać – jeśli jesteś w kolejnym związku być może jeszcze nie zapomniałaś o dawnej miłości, a obecny partner pełni rolę bufora pomiędzy twoim obecnym a dawnym życiem.

Często sny można interpretować na zasadzie krzywego zwierciadła – oznacza to, że jeśli we śnie spotkamy osobę, którą bardzo kochamy, możemy jeszcze długi czas poczekać na gorące uczucie. Bardzo znamienny jest natomiast sen o wyznawaniu miłości na kolanach, świadczy on bowiem o tym, że partner, który klęczy jest nadmiernie uległy i w pewnym momencie został zdominowany w relacji.

warto przeczytać:  Kochanie, chcę pracować jako hostessa, czyli jak wybrać dobrą agencję hostess?

Co oznacza sen o miłości do danej osoby?

Taki sen może wskazywać na zauroczenie lub bardzo głębokie uczucie. Warto dlatego przypomnieć sobie jakie były twoje wrażenia we śnie w stosunku do śniącej ci się osoby. Czy była to miła rozmowa, wyznanie, randka, wspólne życie, a może kłótnia? Zastanów się, co tak bardzo pociąga cię w osobie, która często pojawia się w twoich snach. Może ma ona cechy, których ty nie posiadasz, a tak naprawdę byłyby ci bardzo przydatne. Zwróć także uwagę czy wyśniona postać coś do ciebie mówiła – jeśli tak, warto przypomnieć sobie jej słowa.

warto przeczytać:  Wybieramy z partnerem meble dla dziecka, czyli jak zadowolić nie tylko dziecko

W codziennym życiu mamy swoje ideały, które znajdują odbicie w snach. Łatwo także na jawie przypisać komuś dane cechy, a osoba ta wcale nie musi ich posiadać. W snach często pojawia się czyjś wyidealizowany obraz, stworzony przez nasz umysł. Warto dlatego swoje projekcje skonfrontować z rzeczywistością i zamiast ulegać wizjom i scenom z sennych marzeń, starać się poznać daną osobę „na żywo”. Dopiero wtedy będziesz w stanie ocenić czy macie szansę na związek.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours