Czy warto zawierać małżeństwo z rozsądku?


Wiele kobiet obecnie decyduje się na małżeństwo z rozsądku, ale czy naprawdę to jedyna szansa, by nie być samą? A może panie te są po prostu przekonane, że prawdziwa miłość nie istnieje? Jak jest naprawdę i czy warto wejść w układ bez uczuć dowiesz się czytając ten artykuł.

Małżeństwo z rozsądku czyli co Ci to przypomina?

Jeśli zastanawiasz się kiedy spotkasz miłość swojego życia i przychodzi Ci do głowy, że może nigdy, to koniecznie czytaj dalej. Kiedy dręczą Cie myśli, że coś z Tobą jest nie tak, bo przecież chcesz miłości a tu pojawia się… no właśnie, co? Przyjaźń? Znajomość? Nie tragizuj! Masz wybór! Możesz zawrzeć małżeństwo z rozsądku lub szukać dalej, przy czym ta ostatnia opcja jest dość ryzykowna.

A co przypomina Ci zawieranie małżeństwa z rozsądku? Oczywiście XIX wiek, kiedy kobiety nie miały prawa głosu, a o ich wyborach decydowali rodzice. Ale spokojnie, nie musisz wcale paść ofiarą błędnego koła, wszystko zależy na co w życiu postawisz.

Obrączki leżą na Biblii

Czy szukasz miłości, czy stabilizacji?

Na pewno stwierdzisz, że można mieć i jedno i drugie, ale na pewno nie od razu i nie w gratisie. Bo czyż szalona miłość nie jest także lekkomyślna? I gdzie tu miejsce na stabilizację? Kobieta stateczna, która wie czego chce, a nie jest jej to dane, czasem musi sama po to sięgnąć. Już wiesz, że miłością dzieci nie nakarmisz, a zawsze jest szansa, że pokochasz swojego męża. Znane są przypadki, kiedy kobieta wychodziła za mąż po prostu z przyjaźni, która z czasem przerodziła się w coś głębszego. Naturalnie Ty możesz mieć całkiem inny scenariusz życia, ale wiedz, że małżeństwo z rozsądku nie wyklucza miłości całkowicie.

Jakie są korzyści zawarcia związku małżeńskiego z rozsądku?

Być może nie pamiętasz już słynnej frazy z wiersza Mickiewicza ”I wtedy sobie zadaję pytanie czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?” To pytanie może równie dobrze pozostać retorycznym, ale możesz sobie też na nie odpowiedzieć. W pierwszej chwili pomyślisz gdzie sens, gdzie logika? Ale jednak jest. Jeśli wychodzisz za mąż z przyjaźni to masz szansę lepiej poznać swojego partnera. A dlaczego? Bo nie masz szalonych klapek na oczach i widzisz zarówno jego mocne jak i słabe strony. I takie poznanie może przerodzić się w miłość i głębokie przywiązanie po latach.

Para młoda na tle natury

Jakie problemy mogą pojawić się w małżeństwie z rozsądku?

Na pewno, jeśli Twój mąż także zawarł małżeństwo z rozsądku to będzie Cię sprawdzał czy aby jesteś mu wierna i czy nie masz ochoty na ”skok w bok”. Takie podejście zwykle się zmienia kiedy przychodzi na świat dziecko. Co zatem złego jeszcze może wydarzyć się w takim związku? Twój partner może na każdym kroku Cię kontrolować, ale będzie to raczej wynik dbałości o to, abyś dotrzymała umowy, Ty jednak możesz poczuć się jak w klatce. Możesz także przez dłuższy czas nie oglądać swojego ”wybranka”, który postawił na karierę, a żona to dla niego po prostu tylko żona, kolejny szczebel na drabinie życia.

Warto pisząc o małżeństwie z rozsądku poruszyć jeszcze kwestie związane z seksem. Tu musisz się wiele nauczyć i o sobie i o małżonku, więc wzajemne sprawianie sobie przyjemności jest czymś co można wypracować. Czym zatem powinnaś się pocieszyć kiedy ewidentnie nic nie wskazuje na to, że kiedyś Wasz związek przerodzi się w miłość? Zapewne intercyzą, która z pewnością skonstruowana jest na Twoją korzyść.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment