Dlaczego kobiety zdradzają?


Pewnie nieraz zastanawiałaś się jak to jest być na nowo pociągającą, ważną, kochaną, pożądaną…Jeśli takie myśli często przychodzą Ci do głowy, bądź czujna, bo to pierwszy krok w kierunku zdrady. Dlaczego jednak kobiety zdradzają? Warto temu zagadnieniu poświęcić trochę uwagi.

Jak czuje się przeciętna kobieta: matka, żona, kochanka?

Jako przeciętna kobieta pewnie jesteś zabiegana, przytłoczona obowiązkami, trudno nadążyć Ci za rytmem codziennego dnia. Dodatkowo być może Twój partner przestał widzieć w Tobie obiekt pożądania.Takie odczucia mogą prowadzić do zaniżenia poczucia własnej wartości, ale także do pojawienia się zaburzeń kompulsywnych. Kobiety, które zbyt często zagłuszają przemożną potrzebę poczucia się kochaną jedzeniem, mogą łatwo wpaść w pułapkę nałogu. A jest nim nadmierne objadanie się. Jednak nie tylko tu należy szukać motywów zdrady.

Dziewczyna opiera sie o ścianę domu

Co kieruje kobietą, która zdradza?

Dochodzimy tutaj do sedna poruszanej kwestii. No właśnie, co kieruje kobietą, która nagle rzuca się w ramiona obcego mężczyzny? Przyczyn może być znacznie więcej niż Ci się wydaje. Na pewno każda z kobiet potrzebuje czułości, rozmowy, zrozumienia. W natłoku codziennych obowiązków tak trudno o chwile intymności z mężem. A bądź co bądź, wspólnie spędzonych momentów jest jak na lekarstwo, bo partner zamiast zajmować się Tobą, woli na przykład podziwiać szklany ekran (czy to monitora, czy komputera). Najczęściej zdradzają panie, które odczuwają emocjonalną pustkę, wypalenie, brak poczucia więzi z mężem.

Kolejną przyczyną kobiecej zdrady może być chęć zemsty na niewiernym mężu. Po prostu kobieta bierze odwet na partnerze, który zawiódł jej zaufanie, a jeśli przy tym wszystkim może dostać odrobinę ciepła i zainteresowania, częściowo czuje się usprawiedliwiona.

Oblicza zdrady czyli czego pragnie kobieta?

Jedną z głównych przyczyn kobiecych zdrad jest poczucie osamotnienia i to nie tylko emocjonalnego, ale także i fizycznego. Co może dać kobiecie nowy związek? Zapewne odkrywa ona na nowo jak bardzo jest interesująca, piękna i ważna (choćby tylko na chwilę). I nie chodzi tu tylko o zaspokojenie potrzeb uczuciowych, ale także erotycznych. W dobie internetu coraz łatwiej o zdradę, choćby i taką w cyberprzestrzeni. Zdrada może zdarzyć się online, bez najmniejszego kontaktu fizycznego. Jednak w dalszym ciągu pozostanie ona zdradą.

Kobieta siedzi przed laptopem i trzyma smartfon

Jakie są jeszcze inne powody zdrady?

Panie pragną nieraz także poprzez zdradę zakończyć swój związek, a nie mają odwagi zrobić tego wprost. Niewierność staje się dla nich drogą, dzięki której partner sam domyśli się, że jest tym trzecim.

Niektóre kobiety często dają się ponieść tak zwanej „chwili” czyli na przykład zdradzają partnera z kolegą z pracy. Głównie kieruje nimi chęć poczucia czegoś wyjątkowego, czegoś, co dawno już nie miało miejsca w ich aktualnym związku. Kiedy pojawia się „nowy obiekt” panie znów mogą być w stanie euforii, czuć „motyle w brzuchu” i emanować aurą szczęścia.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie do czego jednak prowadzi zdrada? Czy nie lepiej popracować nad obecnym związkiem i starać się go ulepszać? Wymaga to jednak sporo energii, cierpliwości i chęci, która musi wypływać z obu stron.

Rating: 4.5/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment