Dlaczego związki damsko-męskie się rozpadają?


Najpierw było jak w bajce. Poznałaś go, pomyślałaś sobie, że w końcu trafiłaś na tego jedynego
i będziecie razem do końca życia. Ale wkrótce twój początkowy zachwyt musiał ustąpić miejsca codziennemu życiu. A w nim okazało się, że wymarzony książę coraz bardziej zaczyna przypominać żabę. Zaczęłaś go więc zmieniać. I w taki oto sposób twój status znów zmienił się na „wolna”, a ty zostałaś z poczuciem porażki i pytaniem „dlaczego?”, na które do dziś nie potrafisz znaleźć właściwej odpowiedzi. My odkryliśmy ją za Ciebie! Chcesz ją poznać? Przeczytaj nasz artykuł!

1. Nie potrafisz odpuszczać

Chcesz iść na kolację ze znajomymi, a twój ukochany chce zostać w domu i obejrzeć mecz. Co robicie? Oczywiście idziemy do moich znajomych – odpowiedziałaś natychmiast. Nie będę przecież zmieniać planów przez głupią Ligę Mistrzów! Faktycznie piłka nożna nie powinna inspirować cię do zmiany swojego planu dnia, ale twój partner już tak. Współcześni ludzie są egoistami. I nie jest to do końca zarzut. Zdrowy egoizm jest czasem przydatny.

warto przeczytać:  Jak odzyskać dziewczynę?

Jednak do tego stopnia opanowaliśmy sztukę dbania o własne interesy, że kompletnie nie zauważamy, uczuć
i potrzeb drugiej strony. A to nie sprzyja budowaniu trwałej relacji. Czasem warto więc odpuścić. Przecież nic się nie stanie jak posiedzisz przez te półtorej godziny przed telewizorem, a na pewno taki gest zostanie doceniony przez twojego partnera.

2. Chcesz na siłę zmieniać swojego partnera

Co robi każda kobieta kiedy już w końcu znajdzie tego jedynego? Planuje ślub? Oczywiście to również, w końcu każda z nas od dziecka marzy o białej sukni i weselu na 300 osób. Jednak zanim to nastąpi trzeba partnera odpowiednio przygotować. A konkretnie dopasować do twoich potrzeb. Wyzbyć się wszystkich jego wad
i irytujących przyzwyczajeń, znaleźć mu lepszą pracę, porządnego fryzjera i kompletnie wymienić garderobę, bo obecna nadaje się już tylko do muzeum.

A kiedy już skończysz tą ciężką pracę będziesz mogła usiąść i spokojnie popatrzeć jak twój mężczyzna odchodzi w siną dal, bo to że od ciebie ucieknie masz jak w banku! Nikt nie lubi być ciągle strofowany i pouczany. Każdy ma prawo do życia w zgodnie z obranym przez niego stylem życia i nie może być za to krytykowany. A do zadań kochającej partnerki należy akceptacja wszystkich, nawet najbardziej niezrozumiałych przez nią zachowań, o ile nie wykraczają one poza przyjęte w społeczeństwie normy. Zastosuj się do tej zasady, Inaczej status wiecznej singielki masz zagwarantowany.

warto przeczytać:  Co zrobić kiedy związek się rozpada?

obrażona kobieta

3. Traktujesz swojego faceta jakby był dzieckiem

Tak wiemy: każda kobieta ma wrodzony instynkt macierzyński. Tłumaczyli nam to w szkole, a gazety lifestyle’owe pękają w szwach od dziesiątek artykułów potwierdzających tą teorię. Ale większość z nich nie powie ci najważniejszego: nigdy, przenigdy, pod żadnym pozorem, nie wolno testować go na swoim partnerze! On nie ma 4 lat, swój rozum posiada i nie warto go traktować jakby poziomem intelektualnym równał się
z przedszkolakiem.

Dlatego zamiast zachowywać się jakbyś miała u swojego boku rozkapryszone dziecko zacznij traktować go jak równego sobie partnera. Pytaj go o zdanie, podziel się z nim swoimi problemami, poproś o pomoc i nie udawaj, że wszystko jesteś w stanie zrobić sama bez jego pomocy. Takim zachowaniem go krzywdzisz, a stąd już tylko krok do rozstania. A przecież tak naprawdę tego nie chcesz, prawda?

warto przeczytać:  Jak odzyskać dziewczynę?

4. Nie pracujesz nad sobą

To bardzo częsty powód zerwania. Ile razy zakochiwałaś się i żyłaś przez kilka tygodni jak w bańce mydlanej, aż w końcu wszystko zaczynało się sypać i zostawałaś sama? A potem oczywiście, wchodząc w następną relację zaczynałaś popełniać te same błędy, kompletnie nie wyciągając wniosków z poprzedniej porażki. Kilka? Kilkanaście? Każdy z nas ma na swoim koncie takie pomyłki.

A wszystko dlatego, że my jako ludzie nie potrafimy przyznać się do błędu. Nigdy nie widzimy swojej winy, za to bez problemu potrafimy wskazać przewinienia drugiej strony. Każdy dojrzały związek wymaga stałej pracy, nie tyle nad partnerem co nad sobą. Niestety coraz częściej wolimy odpuścić niż podjąć wysiłek, aby coś w sobie zmienić. Ty też tak masz? To może właśnie jest powód, dla którego wciąż nie możesz znaleźć tego jedynego. Zastanów się nad tym.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment