Druga kolejka jest zawsze szybsza. Przypadek czy prawo Murphiego?


Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że znalazłeś się w niezwykle paradoksalnej, a jednocześnie oczywistej sytuacji. Z reguły wtedy, gdy najbardziej Ci na czymś zależy, wszystko idzie nie po Twojej myśli i na swej drodze napotykasz liczne przeszkody. Dla każdego z nas jest to niezwykle irytująca sytuacja i często przerasta ona nasze możliwości, odbiera chęć do dalszego działania. Czy można ją w jakiś racjonalny sposób wyjaśnić? Czy niesprzyjające okoliczności to jedynie przypadek, czy prawo Murphiego?

Niestety los często płata nam figle i to w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami wszystko mamy skrupulatnie zaplanowane, dopięte na ostatni guzik, a jeden mały szczegół, który idzie nie po naszej myśli, sprawia, że musimy poukładać wszystko od nowa. Oczywiście stanowi to idealny pretekst do tego, żeby sobie ponarzekać – ludzie mają to do siebie, że więcej rozmyślają i mówią tym, co im się nie udało, niż o sukcesach i o tym, co osiągnęli bądź zrealizowali.

warto przeczytać:  Jak masować kobietę i gdzie?

Jak mówi podstawowe prawo Murphiego „Jeśli coś może się nie udać, nie uda się na pewno”. Poza tym stwierdzeniem autor stworzył mnóstwo zabawnych powiedzeń, dotyczących wielu dziedzin życia, które z pewnością znajdą odzwierciedlenie w życiu każdego z nas. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich, wraz z krótką interpretacją.

Każde rozwiązanie rodzi nowe problemy

Udało Ci się znaleźć wyjście z trudnej sytuacji i myślisz, że to już koniec twoich kłopotów? Nic bardziej mylnego. Życie bowiem wciąż stawia nas w sytuacji wyboru i każda podjęta przez nas decyzja przynosi kolejne problemy, które niczym mitologiczny Syzyf wciąż na nowo musimy rozwiązywać.

warto przeczytać:  Kiedy facetowi zależy na kobiecie?

Sprawy pozostawione samym sobie mają tendencję aby zmieniać się z kiepskich na jeszcze gorsze

Część z nas odkłada ważne sprawy na później, myśląc, że z czasem rozwiązanie nasunie się samo. Jak mówi Murphy – jest to niemożliwe. Nierozwiązane problemy mają tendencję do tego, by się nawarstwiać, dlatego też z czasem będzie ich jeszcze więcej. Nie czekajmy więc do jutra – załatwmy swoje sprawy już dziś.

Zawsze gdy masz do wykonania pilną pracę, okazuje się że najpierw musisz zrobić coś innego

Każdy z nas z pewnością doskonale zna tę sytuację. Szczególnie bliska jest ona studentom – w trakcie sesji, zamiast siedzieć nad książkami, zawsze znajdzie się jakieś inne zajęcie – trzeba przecież posprzątać, zrobić pranie, wyjść z psem na spacer, itp. Podobnie rzecz ma się w trakcie pisania prac licencjackich i magisterskich.

warto przeczytać:  6 sygnałów, że Twojemu partnerowi już na Tobie nie zależy

Druga kolejka jest zawsze szybsza

Stojąc w kolejce w supermarkecie, zawsze wydaje nam się, że ta druga szybciej się porusza. Nie zmieniajmy jednak swojego stanowiska – gdziekolwiek byśmy nie stanęli, złudzenie będzie zawsze to samo.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
  1. 2
    delikateska

    Hahahaha ostatnio o tym rozmawiałam z chłopakiem. Jak to jest, że jak stoimy w delikatesach i czekam w kolejce to wiecznie my jesteśmy ostatni? Ja tego nie rozumiem. Albo się coś w kasie zatnie, albo ktoś czegoś zapomni albo jeszcze coś innego, norma.

+ Leave a Comment