Druga kolejka jest zawsze szybsza. Przypadek czy prawo Murphiego?


Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że znalazłeś się w niezwykle paradoksalnej, a jednocześnie oczywistej sytuacji. Z reguły wtedy, gdy najbardziej Ci na czymś zależy, wszystko idzie nie po Twojej myśli i na swej drodze napotykasz liczne przeszkody. Dla każdego z nas jest to niezwykle irytująca sytuacja i często przerasta ona nasze możliwości, odbiera chęć do dalszego działania. Czy można ją w jakiś racjonalny sposób wyjaśnić? Czy niesprzyjające okoliczności to jedynie przypadek, czy prawo Murphiego?

Niestety los często płata nam figle i to w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami wszystko mamy skrupulatnie zaplanowane, dopięte na ostatni guzik, a jeden mały szczegół, który idzie nie po naszej myśli, sprawia, że musimy poukładać wszystko od nowa. Oczywiście stanowi to idealny pretekst do tego, żeby sobie ponarzekać – ludzie mają to do siebie, że więcej rozmyślają i mówią tym, co im się nie udało, niż o sukcesach i o tym, co osiągnęli bądź zrealizowali.

warto przeczytać:  Jak zrobić wrażenie, zaimponować dziewczynie?

Jak mówi podstawowe prawo Murphiego „Jeśli coś może się nie udać, nie uda się na pewno”. Poza tym stwierdzeniem autor stworzył mnóstwo zabawnych powiedzeń, dotyczących wielu dziedzin życia, które z pewnością znajdą odzwierciedlenie w życiu każdego z nas. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich, wraz z krótką interpretacją.

Każde rozwiązanie rodzi nowe problemy

Udało Ci się znaleźć wyjście z trudnej sytuacji i myślisz, że to już koniec twoich kłopotów? Nic bardziej mylnego. Życie bowiem wciąż stawia nas w sytuacji wyboru i każda podjęta przez nas decyzja przynosi kolejne problemy, które niczym mitologiczny Syzyf wciąż na nowo musimy rozwiązywać.

warto przeczytać:  Jak rozkochać w sobie faceta?

Sprawy pozostawione samym sobie mają tendencję aby zmieniać się z kiepskich na jeszcze gorsze

Część z nas odkłada ważne sprawy na później, myśląc, że z czasem rozwiązanie nasunie się samo. Jak mówi Murphy – jest to niemożliwe. Nierozwiązane problemy mają tendencję do tego, by się nawarstwiać, dlatego też z czasem będzie ich jeszcze więcej. Nie czekajmy więc do jutra – załatwmy swoje sprawy już dziś.

Zawsze gdy masz do wykonania pilną pracę, okazuje się że najpierw musisz zrobić coś innego

Każdy z nas z pewnością doskonale zna tę sytuację. Szczególnie bliska jest ona studentom – w trakcie sesji, zamiast siedzieć nad książkami, zawsze znajdzie się jakieś inne zajęcie – trzeba przecież posprzątać, zrobić pranie, wyjść z psem na spacer, itp. Podobnie rzecz ma się w trakcie pisania prac licencjackich i magisterskich.

warto przeczytać:  Dlaczego facet zdradza?

Druga kolejka jest zawsze szybsza

Stojąc w kolejce w supermarkecie, zawsze wydaje nam się, że ta druga szybciej się porusza. Nie zmieniajmy jednak swojego stanowiska – gdziekolwiek byśmy nie stanęli, złudzenie będzie zawsze to samo.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
  1. 2
    delikateska

    Hahahaha ostatnio o tym rozmawiałam z chłopakiem. Jak to jest, że jak stoimy w delikatesach i czekam w kolejce to wiecznie my jesteśmy ostatni? Ja tego nie rozumiem. Albo się coś w kasie zatnie, albo ktoś czegoś zapomni albo jeszcze coś innego, norma.

+ Leave a Comment