Filmy, seriale, które warto oglądać z dziewczyną, chłopakiem, aby podobały się obojgu zakochanym?


Czas wolny we dwoje można spędzić na wiele różnych sposobów, do których zaliczają się choćby wspólne seanse przed ekranem telewizora lub laptopa. Jakie filmy i seriale warto obejrzeć z chłopakiem czy dziewczyną? Jak wybrać, by spodobało się obojgu?

Co oglądać we dwoje?

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe, by wybrać odpowiedni tytuł do oglądania we dwoje. Mówiąc o zakochanych osobach, często powracającym tematem są filmy i seriale romantyczne, ale czy rzeczywiście się to sprawdza? Zależeć będzie to od danych osób, ich usposobienia i rzecz jasna gustu filmowego. Ustalenie co spodoba się obojgu, nierzadko jest sporym wyzwaniem, bo to, co spodoba się jednemu, dla drugiego będzie niesamowicie nudne lub nieciekawe. Dlatego, zanim przysiądzie się do seansu, warto rozeznać się w temacie i poszukać jak najlepszego kompromisu.

warto przeczytać:  Jak zaimponować kobiecie?

Jakie filmy warto oglądać we dwoje?

Ciekawych tytułów filmowych może być wiele, choć trzeba mieć też na względzie to, że różne są gusta i upodobania. Oczywiście zazwyczaj sprawdzają się tutaj historie miłosne, które przecież mogą być ubrane w najróżniejsze konwencje filmowe. Warto wymienić tu choćby tak przyjemne tytuły jak „La La Land”, „Ludzie jak my”, „Pan idealny” czy „Sztuki wyzwolone”. Wspaniałym filmem na romantyczny wieczór jest także „Zakochany bez pamięci” oraz „500 dni miłości”. Z nieco mniej oczywistych tytułów można zdecydować się na „Kształt wody” lub „Iluzjonistę”, chyba że jedno i drugie woli kino akcji, fantasy, thriller, a może horror?

warto przeczytać:  Jak ubrać się na randkę by łatwo było się rozebrać?

Jakie seriale do oglądania we dwoje?

Rynek seriali mamy naprawdę ogromny, dlatego niełatwo może być wybranie tego najlepszego, który spodoba się każdemu. Do klasyki seriali komediowych warto wymienić tutaj choćby „The Big Bang Theory”, „Jak poznałem waszą matkę” oraz „Przyjaciele”. Z nieco nowszych tytułów, stworzonych w konwencji komediodramatu, warto znać tytuł „Orange is the New Black” o więzieniu dla kobiet. Z bardziej widowiskowych i trzymających w napięciu seriali, można zacząć wspólnie oglądać ostatni hit, jakim jest „Dom z papieru”, a z fantastyki „Grę o tron”, „Przygody Merlina” czy „Wiedźmina”. Spodobać może się także „Stranger Things” albo „Dark”, które są mieszaniną obyczajowości i sci-fi, a czasem nawet nieco horroru.

Czym kierować się przy wyborze seansów dla chłopaka i dziewczyny?

Najlepiej kierować się swoimi upodobaniami, a w tym pomóc może przede wszystkim znajomość gustu drugiej osoby. Czasami samodzielnie trzeba do tego dość, na zasadzie prób i błędów – oglądać wspólnie filmy i seriale i szukać tego, co nam się spodoba i co z przyjemnością będziemy oglądać razem, jęków rozczarowania i co gorsza – zasypiania w trakcie. Zazwyczaj chce się dobrze – znaleźć najlepszy tytuł, który można wspólnie obejrzeć, ale wcale tak prosto nie ma i po prawdzie nie da się powiedzieć, który film i serial będzie zawsze strzałem w dziesiątkę. Te kwestie trzeba już ustalić wspólnie. A im lepiej się znają zakochani, tym łatwiej będzie wybrać.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours
  1. 1
    Mariola

    Większość propozycji widziałam z moim lubym i potwierdzam – podobały się nam obojgu. Ja to nie lubię, jak on wymusza na mnie oglądanie. Dobrze mieć podobny gust, żeby faktycznie było co zobaczyć razem, a nie każdy ze słuchawkami przed swoim smartfonem.

+ Leave a Comment