Jak nosić dresy męskie? 3 stylizacje casual na jesień i zimę


Noszenie dresów jest coraz popularniejsze, ponieważ to wyjątkowo wygodny element stroju. W chłodne dni komplety męskie nie tylko zapewniają odpowiedni komfort termiczny, ale są także miękkie i miłe w dotyku. Tkanina, z której szyje się dresy jest elastyczna i swobodnie dopasowuje się do kształtu ciała. Dlatego też komplety męskie noszone są coraz chętniej. Szczególnie od momentu, kiedy praca zdalna zyskała na popularności, stały się one częścią tak zwanego homewear i pełnią wiele różnych funkcji. Można w nich spędzać czas w mieszkaniu, ale także traktować jako element stylizacji noszonych w sytuacjach społecznych.

Stylizacja sportowa

Ze względu na luźny charakter odzieży dresowej, świetnie się ona sprawdza jako część wszelkiego rodzaju sportowych stylizacji. Szczególnie w chłodne dni komplety męskie (dostępne tutaj: https://ombre.pl/pol_m_Odziez_Kategorie_Spodnie_Komplety-5997.html) mogą posłużyć jako praktyczny i komfortowy strój do biegania. Jogging to jednak tylko jedna z opcji. Dresy można założyć także na siłownie i do uprawiania innego rodzaju sportów. O ich przydatności do tego rodzaju aktywności decyduje przede wszystkim wygoda. Nie przylegają one do ciała, co zapewnia pełną swobodę ruchu. Dres jest nie tylko ciepły, ale także dobrze wygląda i podkreśla walory wyćwiczonej sylwetki, co dla wielu osób na pewno nie pozostaje bez znaczenia.

Stylizacja typu smart casual

Nazwa smart casual powstała od słów casual fridays, czyli w wolnym tłumaczeniu luźnych piątków. W języku korporacyjnym są to dni, w których sposób zachowania się i ubierania jest bardziej swobodny, a pracownicy nie muszą przestrzegać sztywnych reguł. Stylizacje określane w ten sposób powinny być schludne, ale mogą zawierać także nieco bardziej frywolne elementy. Są to często kolorowe dodatki (na przykład okulary, czy zegarki) lub sportowe buty. Również zestawienie dresów z marynarką, czy jeansami będzie wpisywało się w tę konwencję. Warto również zwrócić uwagę na to, że bluza założona pod spód pozwala docieplić całość outfitu, zapewniając osobie, która ją nosi odpowiedni komfort termiczny. Bez wątpienia zimą ma to kluczowe znaczenie przy komponowaniu zestawów odzieży.

Stylizacja street wear

Street wear to tak zwana moda ulicy. Jest ona ściśle powiązana z subkulturą hip-hopową, która jednak dzięki swojej oszałamiającej popularności wprowadza nowe trendy także do głównego nurtu. Komplety męskie są często noszone przez osoby, które utożsamiają się z tym kierunkiem w modzie. Outfity, które powstają na ich bazie są luźne i młodzieżowe. W takich zestawieniach często pojawiają się duże nadruki i kolorowe dodatki w stylu glamour, takie jak okulary przeciwsłoneczne, nerki, czy czapki z daszkiem. Często zawierają one różnego rodzaju tożsamościowe przekazy, które pozwalają członkom subkultury rozpoznawać się na ulicy. Moda ulicy charakteryzuje się dużą swobodą i frywolnym podejściem do tematu i właśnie dlatego elementy wykonane z dresu pasują do niej jak ulał. Bluza może być w tym wypadku zestawiona z szerokimi spodniami a spodnie dresowe z oversize’owym t-shirtem. Opcji jest wiele.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours