Jak odzyskać faceta?


Rozstanie z drugą osobą to trudny etap w życiu każdego człowieka. Szczególnie wtedy, kiedy byliśmy ze sobą przez kilka lat, planowaliśmy wspólną przyszłość aż do późnej starości i byliśmy przekonani, że pasujemy do siebie jak dwie połówki jabłka. Zazwyczaj za każdym razem tak jest, że któraś ze stron nie może się z tym pogodzić i stara się wrócić do byłego partnera. Czy da się w ogóle odzyskać mężczyznę po rozstaniu?

Czy warto odzyskiwać kogoś po rozstaniu?

Mówi się, żeby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, ale zazwyczaj uczucia są silniejsze niż logiczne rozumowanie. Wiele osób próbuje odzyskać byłego już partnera, często robi to tak nieumiejętnie, że tylko się pogrąża. Jeśli jesteśmy przekonani, że zależy nam na tym, by odzyskać miłość naszego życia, stosujmy się do kilku reguł, by zwiększyć na to szanse.

Czas po rozstaniu

To kluczowa sprawa. Nie staraj się odzyskiwać kogoś już na drugi dzień po rozstaniu. Tak robią osoby zdesperowane, które nie potrafią żyć w pojedynkę. Warto dać sobie i drugiej osobie czas na przemyślenia. W tym czasie emocje nie są dobrym doradcą. Lepiej odpuścić i na chłodno wszystko przekalkulować. Pośpiech może działać tylko na naszą niekorzyść.

Rozstanie – jak się zachować?

Po rozstaniu nie można osaczać drugiej osoby. Jeśli chcemy, by do nas wróciła, obsesja na jej punkcie nam w tym nie pomoże. Najczęściej popełnianym błędem jest pisanie SMS-ów do tej osoby, dzwonienie, pisanie e-maili, wysyłanie zdjęć, wspominanie, jak nam przecież było dobrze. Przecież dopiero się rozstaliście, okazało się, że jednak nie było tak idealnie.

Przy okazji rozstania warto przeanalizować nasze życie. Być może życie w pojedynkę będzie dla nas lepsze niż to, które wiedliśmy do tej pory. Warto na chłodno to przemyśleć, wypisać sobie wszystkie za i przeciw. Jeśli jednak stwierdzamy, że chcemy daną osobę odzyskać, trzeba pomyśleć jak się w tej sytuacji zachować.

Rozmowa po kilku dniach od rozstania

Idealną sytuacją byłaby rozmowa po kilku dniach od rozstania, muszą jej chcieć jednak obie strony. Jeśli przez ten czas nie kontaktowaliśmy się ze sobą, są szanse, że mogliśmy za sobą zatęsknić, przeanalizować ten czas, nasz związek, życie we dwoje. Tylko szczera i spokojna rozmowa daje szansę na powrót. Warto do niej odpowiednio się przygotować, nawet zapisać to, co chcemy powiedzieć, żeby o niczym nie zapomnieć.

Warto mieć też w sobie na tyle pokory, by umieć przyznać się do błędu. Szczerość popłaca, ludzie to doceniają. Jeśli rozstanie było z naszego powodu, nie bójmy się przeprosić. Ludzie często rozstają się przez brak komunikacji, przez to że nie szanują drugiej osoby. Jeśli faktycznie chcemy do siebie wrócić, trzeba ocenić, co nie wyszło i dlaczego. Jeśli są szanse na powrót, warto pochylić się nad tym, co zrobić, aby to naprawić i nie dopuścić kolejny raz do takiej sytuacji.

Tylko dojrzałe podejście do rozstania daje szansę na powrót. Żadne gierki na poziomie szkoły podstawowej nie przyniosą rezultatu. Jeśli faktycznie chcemy do siebie wrócić, odczekajmy pewien czas i porozmawiajmy ze sobą, to może się opłacić.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

3 Comments

Add yours
  1. 1
    zuza

    Czasem nie warto, czasem po protu powinno się zamknąć pewien rozdział w życiu i tyle. Łatwo nie będzie, ale co zrobić? Nie można się wiecznie katować.

  2. 3
    Julicia

    nic na siłę, jeżeli odszedł to trudno no chyba że w wyniku jakiegoś nieporozumienia ale to można wyjaśnić. W innym wypadku, nie ma sensu się narzucać.

+ Leave a Comment