Jak powinny wyglądać przeprosiny w zdrowym związku? Jak przeprosić kobietę?


W związku dwojga ludzi mogą zdarzać się różnice zdań, które nieraz prowadzą do sprzeczek, a nawet kłótni. Jak przeprosić kobietę, gdy zraniło się jej uczucia? Pamiętaj o poniższych zasadach, a dzięki temu stworzycie zdrowy i zgrany związek oparty na szczerości oraz zrozumieniu.

Nazwij swoje emocje

Nie da się ukryć, że ludzie dosyć łatwo ulegają emocjom, które nieraz znajdują ujście w zupełnie nieoczekiwany sposób. Wtedy zazwyczaj pada o kilka słów za dużo, a druga strona może poczuć się zraniona. Czujesz, że buzujące emocje wzięły górę i zdajesz sobie sprawę, że właśnie powiedziałeś coś, co zabolała Twoją partnerkę? Jak powinny wyglądać przeprosiny w związku?

Kiedy negatywne uczucia opadną i postanowisz naprawić nadszarpniętą relację, spróbuj nazwać swoje uczucia. Nawet jeśli cała sytuacja była spowodowana nieudanym dniem w pracy lub nawarstwiającymi się problemami, musisz pamiętać, że gwałtowna reakcja na pewno zabolała kobietę. Nazwanie uczuć pozwoli Ci nie tylko nieco je opanować, ale stanowi również szansę na uzyskanie zrozumienia partnerki.

Pamiętaj, aby przeprosiny były szczere

Nie próbuj przepraszać tylko dlatego, żeby poczuć się lepiej lub by zakończyć dany temat. Przeprosiny kobiety powinny być szczere i iść w parze ze skruchą. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie z partnerką rozmowy, podczas której wyjaśnisz swoje zachowanie. Zdrowy związek powinien opierać się na dbaniu nie tylko własne dobre samopoczucie, ale również trosce o uczucia drugiej strony. Poza tym niedbałe przeprosiny nie rozwiążą problemu, a tylko jeszcze go pogłębią. Jeśli nie czujesz się winny, spróbuj wyobrazić sobie, jak wyglądała dana sytuacja z perspektywy dziewczyny lub żony, a wtedy łatwiej ocenisz, jakie słowa i czyny z Twojej strony były nie na miejscu.

Unikaj obwiniania i wytykania błędów

Kiedy zastanawiasz się, jak przeprosić ukochaną kobietę, pamiętaj, żeby nie obwiniać partnerki za to, co miało miejsce. Możesz opisać sytuację Twoimi oczami, jednak zawsze miej na względzie dążenie do porozumienia. Okaż skruchę i chęć naprawienia wyrządzonej krzywdy, a wtedy kobieta na pewno będzie skłonna Ci wybaczyć.

Zmień swoje niewłaściwe zachowanie

Obiecaj pracę nad kontrolowaniem emocji i poprawę zachowania, by podobne sytuacje nie powtarzały się w przyszłości. Niech to będzie obietnica wypływająca ze szczerej chęci zmiany, a nie puste słowa. W ten sposób umocnisz Waszą relację, a Twoja dziewczyna lub żona będzie dumna, że ma przy sobie mężczyznę, który dokłada wszelkich starań, aby stawać się jeszcze lepszym partnerem życiowym.

Nie ma jednej ściśle określonej reguły, jak przeprosić kobietę po kłótni, ponieważ próba naprawienia relacji musi być dostosowana do danej sytuacji i stopnia zranienia drugiej osoby. Należy liczyć się z tym, że partnerka może potrzebować więcej czasu, aby Ci wybaczyć. Jak według Ciebie powinny wyglądać przeprosiny w związku? Przedstaw swoje spostrzeżenia w komentarzu pod artykułem.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours