Jak zapomnieć o facecie?


Jeśli właśnie zakończył się Twój związek z ukochanym facetem, bez względu na to z jakiego powodu, czujesz się przytłoczona i myślisz, że już nikogo nie spotkasz. Co zrobić, by te czarne myśli zamienić w konstruktywne działanie? I jak zapomnieć o starej miłości?

1. Wypłacz ból po stracie faceta

Pewnie większość przyjaciółek mówi, żebyś nie płakała, że on nie jest tego wart. Nawet jeśli to i racja, Ty potrzebujesz tego płaczu. Tak naprawdę jest to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się złych emocji, więc jeśli tylko jest Ci to potrzebne – płacz.

Oczywiście, ten stan nie może trwać wiecznie. Pewnego dnia trzeba przestać myśleć o nim, a zacząć o sobie. Tylko jak to zrobić?

warto przeczytać:  7 sposobów na wyznanie miłości

2. Pozbądź się przedmiotów przypominających starą miłość

Jego koszulka, w której lubisz spać, bilet do kina na film, na którym byliście razem, czy walentynkowa kartka z wyznaniem miłości – powinnaś pozbyć się tych wszystkich drobnych przedmiotów, które Ci go przypominają i sprawiają, że bolesne wspomnienia wracają, a Ty masz ochotę znowu zwinąć się w kłębek i płakać.

Jest jeszcze kwestia: co z prezentami, które od niego dostałaś? Czy masz wyrzucić ulubioną bransoletkę, pluszowego misia, czy książkę? Tu już wszystko zależy od Ciebie i od tego, jak bardzo sentymentalnie podchodzisz do tych prezentów. Jeśli samo patrzenie na nie sprawia Ci ból, pozbądź się ich. A jeśli poza tym mają dla Ciebie jakąś wartość, daj na przechowanie przyjaciółce. Może jak już zapomnisz o facecie, te przedmioty znowu staną się dla Ciebie ważne i nie będą przypominać o starej miłości.

warto przeczytać:  7 sposobów na wyznanie miłości

3. Całkowicie usuń kontakt z byłym chłopakiem

To zadanie jest bardzo trudne do wykonania, ponieważ czasami nie masz wpływu na to, czy widujesz swojego byłego, czy nie. Dlatego zacznij od prostych kroków. Skasuj wszystkie SMS-y. Jeśli czujesz taką potrzebę lub boisz się, że będziesz do niego wydzwaniać, skasuj też numer.

Pozostała jeszcze kwestia mediów społecznościowych. Dziś nie lada problemem jest, czy „wyrzucić” kogoś ze znajomych. Tutaj zalecana jest pewna ostrożność, ponieważ takie wirtualne usuwanie z grona znajomych uznawane jest za dziecinne.

Dlatego staraj się nie obserwować jego profilu. Możesz też tak zmienić ustawienia swojego konta społecznościowego, by nie śledzić jego poczynań na nim. To wyjście, dzięki któremu wyjdziesz z sytuacji z twarzą.

4. Dokonaj zmian w Twoim otoczeniu

Gdy już będziesz na to gotowa, czas na dokonanie zmian w Twoim otoczeniu. Chodzi tu tak naprawdę o drobne sprawy.

warto przeczytać:  7 sposobów na wyznanie miłości

Posprzątaj swój pokój/mieszkanie i wyrzuć niepotrzebne rzeczy. Często tak prozaiczna czynność oczyszcza atmosferę i daję Ci energię do dalszych zmian – w końcu nic nie motywuje tak, jak osiągnięty cel.

Potem kup rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. Nową książkę, wazon na wiosenne kwiaty, półkę na której położysz motywujące plakaty.

5. Zadbaj o siebie

A teraz ostatni krok – zadbaj o siebie. Zrób sobie dzień/weekend dla urody. Kup coś nowego, przetestuj makijaże. Spraw, żebyś w swoich oczach wyglądała atrakcyjniej, nabrała pewności siebie.

Dzięki temu będziesz gotowa, żeby wyjść do klubu i w końcu poznać kogoś nowego. A to najlepszy środek na utraconą miłość.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
  1. 1
    Ida

    Gdyby to było takie łatwe… ale trzeba to po prostu jakoś przetrwać, a nawet jeżeli ciężko jest to z początku przyznac, świat się od tego nie zawali. Będzie inny i lepszy!

  2. 2
    Ulena

    Sądzę, że najlepiej byłoby po prostu zacząć iść swoją drogą, przecież to nie koniec świata. Poboli i przestanie, czas leczy rany.

+ Leave a Comment