Poradnik dla mężczyzn, jak zrozumieć kobietę? Skąd wiedzieć, czego od nas oczekuje?


Czasami masz wrażenie, jakby Twoja partnerka była z innej planety, ponieważ próbujesz bezskutecznie odkryć jej oczekiwania? Wbrew pozorom wcale nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Poznaj krótki poradnik, jak zrozumieć kobietę, a znacznie łatwiej nawiążesz nić porozumienia z ukochaną osobą.

Wysłuchaj, co kobieta ma do powiedzenia

Słuchanie jest dosyć prostą czynnością, ale dla wielu osób (nie tylko mężczyzn) stanowi sporę wyzwanie. Dzieje się tak dlatego, że zwykle już po kilku zdaniach rozmówcy, słuchającemu przychodzą do głowy możliwe rozwiązania jego problemu. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak zrozumieć kobietę, powinieneś ćwiczyć uważne słuchanie. W ten sposób istnieje spore prawdopodobieństwo poznania jej oczekiwań.

Kobiety są zazwyczaj bardziej emocjonalne od mężczyzn i potrzebują rozmowy, aby nieco rozładować nagromadzone odczucia. Jeśli opowiadają o czymś partnerowi, to oznacza, że jednocześnie rozważają daną sprawę w głowie. Dlatego najlepiej powstrzymać się w takiej sytuacji od udzielania rad i proponowana możliwych rozwiązań kobiecego problemu, chyba że partnerka wyraźnie Cię o to poprosi. Czasami po prostu wystarczy, że będziesz słuchał i co jakiś czas wtrącał zdawkowe ach, tak, yhym lub rozumiem. Pamiętaj, tylko aby nie były to tylko słowa powtarzanie automatycznie bez namysłu. Jeśli chcesz naprawdę zrozumieć kobietę, patrz jej głęboko w oczy podczas rozmowy.

Zapytaj wprost o jej oczekiwania

Domeną kobiet podobno jest to, że zwykle nie wyrażają wprost swoich oczekiwań. Jednak to tylko pewien stereotyp, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków, kiedy wprost zapytasz dziewczynę o jej pragnienia, to jasno odpowie Ci, czego chce. Dlatego, jeśli zachowanie kobiety wydaje Ci się dosyć niecodzienne, po prostu upewnij się, czy wszystko jest w porządku. Na pewno doceni Twoją troskę i chętnie opowie Ci o swoich potrzebach. Uszanuj także, gdy kobieta nie ma ochoty rozmawiać na dany temat. Daj jej czas na przemyślenie sytuacji, mówiąc, że może Ci powiedzieć, co ją trapi, jak tylko będzie gotowa. W ten sposób umożliwisz jej samodzielne podjęcie decyzji i stworzysz atmosferę sprzyjającą zwierzeniom.

Nie powstrzymuj się od wyrażania uznania dla kobiety

Jeśli chcesz poznać instrukcję obsługi kobiety, pamiętaj, aby jak najczęściej ją doceniać. Wyraź uznanie za to, co dla Ciebie robi i że możesz na niej polegać. Dzięki temu wyślesz jej sygnał, że jest ona dla Ciebie ważna. Kobiety uwielbiają szczerze komplementy z ust ukochanych osób, które dostrzegają ich wysiłki i trud. Bardzo ważne są nawet te drobne miłe uwagi, ponieważ niemal zawsze wywołują one szeroki uśmiech na twarzy. Kobieta doceniana przez swojego partnera, wręcz promienieje.

Kiedy szukasz poradnika, jak zrozumieć kobietę, nie zapominaj o uważnym słuchaniu i okazywaniu jej zrozumienia. Musisz wiedzieć, że prawdopodobnie nie istnieje uniwersalna instrukcja obsługi dziewczyn, ponieważ każda kobieta jest wyjątkowa. Jakie są Twoje sposoby na zrozumienie płci pięknej? Podziel się swoimi wskazówkami w komentarzu.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours