Używana suknia ślubna, czyli gdzie szukamy oszczędności organizując wesele?


Wesele to wielkie przedsięwzięcie, dlatego należy je dobrze zaplanować. Niestety jest to spory wydatek dla państwa młodych. Jak więc dobrze zaplanować wesele? Gdzie szukać oszczędności organizując zabawę weseloną? Przeczytaj poniży artykuł i zaplanuj dobrze wesele po niższych kosztach.

Ślub i wesele to wyjątkowy czas, który na pewno zapamiętasz do końca życia. Warto więc zaplanować go w taki sposób, aby było to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Podczas planowania wesela należy dobrze przeanalizować wszystkie wydatki i zastanowić się nad tym, ile chce się budżetu przeznaczyć na ceremonię. Nie każdy wie, że można zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy planując wesele oraz ślub. Gdzie szukać oszczędności?

Używana suknia ślubna

Warto zastanowić się nad używaną suknią ślubną. Dzięki temu jesteś w stanie zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Nie bez przyczyny używane suknie ślubne to najczęstsza oszczędność na jaką decydują się państwo młodzi. Bardzo często zdarza się, że używana suknia jest jak nowa. Warto zastanowić się nad takim zakupem. Możesz w taki sposób zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Jeżeli wolisz nową suknię ślubną postaraj się polować na promocje. Co jakiś czas w salonach sukien ślubnych można trafić na bardzo fajną wyprzedaż. Suknie ślubne są wtedy przecenione nawet o połowę ceny.

Używana piękna suknia ślubna

Oprawa muzyczna

Najpierw należy zastanowić się nad wyborem pomiędzy wodzirejem a zespołem weselnym. Każda osoba prowadząca wesele ma swój indywidualny cennik, dobrze więc rzetelnie poszukać idealną oprawę muzyczną. Tańszą opcją na pewno będzie wodzirej, który za swoje usługi zażyczy sobie mniej pieniędzy niż kilkuosobowy zespół. Pamiętaj, że jeżeli planujesz dwudniowe wesele to musisz ponieść również koszt posiłków dla wszystkich osób oraz ewentualny nocleg. W takiej sytuacji uwzględnij liczbę osób w zespole lub wybierz wodzireja.

Przyjęcie weselne

Aby koszt wesela nie był za wysoki postaraj się znaleźć salę weselną w niższej cenie. Jak to zrobić? Dużo par wybiera remizy lub mniejsze lokale, które należy samodzielnie przyozdobić. Może się okazać, że idealna sala weselna jest znacznie oddalona od miejsca zaślubin. Warto przeanalizować czy nadal jest to lepsza opcja ponieważ w takiej sytuacji trzeba doliczyć do rachunku koszt paliwa za transport gości. Cena sali weselnej w dużym mieście na pewno będzie większa od tej z mniejszej miejscowości. Zaplanuj przyjęcie weselne w dużym, nawet 1,5 rocznym wyprzedzeniem. Zastanów się również nad ilością dni. Jednodniowe wesele na pewno będzie tańszą opcją i sposobem na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki. Dzięki temu będziesz mieć duży wachlarz możliwości i pewność dostępności obiektów.

Fotograf oraz kamerzysta

Coraz więcej osób decyduje się tylko na fotografa. Czasami okazuje się, że dysponuje on zarówno aparatem jak i kamerą, dlatego warto poszukać właśnie takiej osoby. Ważne momenty takie jak ślub mogą nagrać nawet znajomi i członkowie rodziny. Jeżeli ktoś z najbliższych zajmuje się fotografią to również można poprosić o pomoc taką osobę. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy.

Przygotowania do wesela to na pewno ważny i ekscytujący czas. Warto wziąć pod uwagę wszystkie opcje i dobrze zarządzić kosztami. Jeżeli uwzględnisz powyższe rady pod uwagę na pewno zaoszczędzisz dużą sumę pieniędzy. Warto również porównać ceny wynajmu samochodu na wesele, obrączek oraz zaproszeń weselnych.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

4 Comments

Add yours
  1. 2
    narzeczona

    Ja nie wiem, czy kupiłabym używaną. Chyba wolałabym postawić na inne oszczędności, albo na skromniejszą suknię. Wydaje mi się, że na ten jeden jedyny dzień w roku warto kupić nową.

  2. 3
    MartynkaJ

    Dokładnie. Moja ciocia kupiła suknię za 900 zł! a wyglądała obłędnie. A np. moja kumpela brała niedawno ślub, kupiła kiecke za chyba 4 tyś a wyglądała jak stara maleńka 😛 bez urazy.

+ Leave a Comment