5 cech dresiarza


Nasze osiedla są ich pełne. Na każdym podwórku spotkamy młodych, wysportowanych mężczyzn w markowych strojach sportowych i praktycznych fryzurach. Ich subkultura często jest jednak zagadką. Niewiele osób pochyla się nad tym, by opisać ich zwyczaje i zachowania. Spróbujmy się podjąć tego odpowiedzialnego zadania.

Fryzura dresiarza

Sposób strzyżenia się członków dresiarskiej społeczności zmieniał się na przestrzeni lat. Kiedy jeszcze ich ulubioną muzyką było disco polo, często nosili krótkie włosy, na których lśnił żel. Ta niewymuszona elegancja sprawiała, że niejednej blacharze z osiedla miękły kolana. W późniejszym etapie dresiarze zaczęli słuchać techno, a ich fryzury uległy skróceniu. Taki sposób strzyżenia się idealnie sprawdza się w ich codziennej działalności.

warto przeczytać:  Po czym rozpoznasz dresiarza, jaki to typ facet dresiarz?

Strój dresiarza

Ubiór tej subkultury jest silnie skodyfikowany. Przede wszystkim nie można się obyć bez dresu, który powinien być dopasowany ilością pasków do pozostałych członków społeczności. Ważne jest również obuwie sportowe, dzięki któremu dresiarze mogą szybko przemieszczać się, jeśli zbliżają się ich wrogowie, popularnie zwani „psami”. Nie można się również obyć bez czapki wpierdolki czy czarnych okularów, które w tym kręgu nazywane są również detektorem szacunku. Drobne rzeczy przechowują natomiast w kołczanie prawilności, czyli saszetce przewieszonej przez ramię.

Idealny negocjator

Nasz osiedlowy folklor sprawdza się idealnie w roli negocjatorów. Często jest w stanie w ciągu paru sekund wynegocjować portfel lub komórkę przechodnia bez większych sprzeciwów z jego strony. Swoje umiejętności ćwiczą głównie na osiedlowych siłowniach, dzięki czemu ich siła perswazji wzrasta.

warto przeczytać:  Po czym rozpoznasz dresiarza, jaki to typ facet dresiarz?

Środowisko naturalne

Naturalnym miejscem przebywania dresiarzy są ławki i skwery osiedlowe. Swój teren uwielbiają oznaczać fantazyjnymi freskami na ścianach lub puszkami po napojach. Zwykle przebywają w tych miejscach w godzinach popołudniowych i wieczornych, ponieważ w godzinach porannych oddają się oni wypoczynkowi w swoich legowiskach. Lepiej im w tym czasie nie przeszkadzać, ponieważ reagują bardzo agresywnie na próbę przerwania ich snu.

W wolnym czasie, czyli zawsze

Stado dresiarzy ma sporo wolnego czasu, więc może oddawać się przeróżnym rozrywkom. Znani są między innymi z bycia koneserami kuchni orientalnych, głównie tureckiej, lecz także chińskiej. Pomiędzy posiłkami siedzą na ławkach, popijając złoty trunek i komplementując przechodzące przedstawicielki płci przeciwnej. Należy również zauważyć, że chętnie pomagają innych. Wiele osób może potwierdzić, że na własne uszy słyszało od nich pytanie: czy masz jakiś problem?

warto przeczytać:  Po czym rozpoznasz dresiarza, jaki to typ facet dresiarz?

Jest to subkultura tyleż ciekawa, co wszechobecna. Warto poznawać jej zwyczaje, by w pełni docenić jej kulturową odrębność. Wiele jeszcze można by pisać o specyficznych zwyczajach tej grupy, jednak te, które zostały wymienione powyżej są najbardziej charakterystyczne i na pewno nie pozwolą nam na pomylenie dres z kimkolwiek innym.

Rating: 4.0/5. From 8 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours