5 męskich zachowań, których nie akceptują kobiety


Szarmancki, ułożony, miły…no po prostu gentelmen! Tylko co stanie się kiedy swoim zachowaniem w końcu zepsuje ten efekt? W tym artykule przedstawiamy 5 męskich zachowań, których kobiety nigdy nie zaakceptują. Jeśli Twój partner kiedykolwiek tak się zachował, bierz nogi za pas i uciekaj.

1. Nie daje Ci wyboru

Jeśli Twój partner chce o wszystkim sam decydować to pierwszy znak, że opuściło go dobre wychowanie. Decydowanie za towarzyszkę może być odebrane przez kobietę jako ignorowanie jej wolnej woli, a także zamach na jej niezależność. Dotyczy to zarówno płacenia za nią wszystkich rachunków – dobrze byłoby gdyby panowie obudzili się, XIX wiek już dawno za nami!- bo kobieta, która zarabia ma prawo zapłacić za siebie. Wykłócanie się o to, kto ma uiścić rachunek jest nie tyle gafą co dużym nietaktem.

Jeśli mężczyzna wszystkie decyzje dotyczące tego gdzie macie pójść podejmuje kierując się tylko swoim gustem i upodobaniami, to znak, że w przyszłości jego partnerka będzie miała niewiele do powiedzenia.

Dziewczyna i chłopak w strojach galowych

2. Jest przesadnie ugrzeczniony

Na pierwszej randce może to być nawet ujmujące, ale na dłuższą metę będzie na pewno denerwowało. Weźmy pod uwagę chociażby taką sytuacje jak przepuszczanie w drzwiach – i nie chodzi tu tylko o puszczanie kobiety przodem. Panowie powinni sobie uświadomić, że prawdziwy gentelmen przytrzymuje drzwi kobiecie, ponieważ są sytuacje, że otwierają się one do środka i co wtedy? Czy kobieta tylko dlatego, że została przepuszczona ma dostać tymi drzwiami w twarz? To samo można powiedzieć o staniu w drzwiach i trzymaniu klamki – kobieta musi się przeciskać przez szczelinę nierzadko narażona na jednoznaczne spojrzenia. Jeśli kiedykolwiek byłaś świadkiem takiej sytuacji, już wiesz co powinnaś myśleć o takim szarmanckim człowieku.

3. Nie panuje nad sobą

Oczywiście każdemu człowiekowi mogą puścić nerwy, ale od jego wychowania będzie zależało czy spokojnie opanuje sytuację, czy stanie się przeciętnym agresorem. I nie trzeba tu od razu wytaczać ciężkich dział w postaci uderzenia kobiety w twarz – mężczyzna który tak zrobi wyda o sobie najgorszy sąd – ale o krzykach, wyzwiskach i zrzucaniu winy na płeć słabą. Pamiętaj, że Twój partner powinien zachowywać się wobec Ciebie jak rycerz, naturalnie na tyle na ile potrafi, ale przecież Ty nie wymagasz od niego cudów, prawda?

Ryczący tygrys

4. Nie szanuje Twojego zdania

To, że mężczyzna może mieć inne zdanie niż kobieta na pewne sprawy jest kwestią oczywistą, ale pytanie czy potrafi zaakceptować inny osąd niż swój. Panom, którzy trwają uparcie przy twierdzeniu, że tylko oni mają rację warto zaproponować szybki kurs komunikowania się i przyswojenie zasad udanej dyskusji.

5. Jest zbyt bezpośredni

Mężczyźni z reguły potrafią wyrażać swoje myśli w sposób bezpośredni, ale chwileczkę…są pewne granice. Wiadomo, że kobiety rzadko o pewnych sprawach mówią bez ogródek, częściej stosują pewnego rodzaju aluzje i przenośnie. Jeśli jednak facet z premedytacją tak formułuje swoje stwierdzenie, by obrazić towarzyszkę, raczej nigdy jej się nie przypodoba. Zresztą wyrażanie złośliwych uwag czy tych jednoznacznych nigdy nie było klasyfikowane do dobrego zachowania.

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment