Czego nie robić na pierwszej randce?


O pierwszych randkach krążą legendy, dlatego jeśli chcemy zrobić na kimś dobre wrażenie, lepiej odpowiednio przygotować się do spotkania. Istnieje szereg niepisanych zasad, których warto przestrzegać, jeżeli chcemy, by nasza randka zakończyła się sukcesem. Czego na pewno nie można robić na pierwszym spotkaniu we dwoje?

Nie mów ciągle o sobie

Na pierwszej randce trzeba oczywiście się poznać, ale nie oznacza to opowiadania historii swojego życia z najmniejszymi detalami. Z pewnością padną pytania o to, czym się zajmujemy, jakie mamy zainteresowania, poglądy itp., ale lepiej nie wygłaszać na te tematy od razu monologu. Chodzi o to, by nie zamęczać drugiej osoby opowieściami o sobie, ale też zostawić trochę tajemnic, które będą do odkrycia na kolejnym etapie znajomości. Poza tym, takie opowiadanie może zwyczajnie kogoś znudzić, a przecież nie o to chodzi, by na pierwszej randce kogoś do siebie od razu zniechęcić.

warto przeczytać:  12 najczęstszych kłamstw kobiet, czyli czego nie muszą wiedzieć faceci?

Nie narzekaj

Narzekanie jest chyba gorsze niż ciągłe mówienie o sobie. Większość osób nie przepada za malkontentami, którzy wiecznie są ze wszystkiego niezadowoleni. Zresztą narzekanie może oznaczać tylko jedno. Skoro coś ci się nie podoba, to znaczy, że po pewnym czasie zaczniesz też narzekać na osobę, z którą się spotykasz, a tego nikt nie lubi. Lepiej zostawić zmartwienia i niepowodzenia za drzwiami restauracji, a skupić się na tym, by poznać drugą osobę.

Nie wspominaj o ex

Wiele osób popełnia ten błąd i na pierwszej randce zaczyna opowiadać o byłych. Zazwyczaj nie są to pochwały, wprost przeciwnie. Mówienie źle o kimś z kim się przecież było, nie świadczy o nas dobrze i może dać sygnał, że jeśli po etapie randkowania i związku jednak się rozstaniecie, ty zaczniesz obgadywać swojego byłego już partnera za jego plecami.

warto przeczytać:  Jak poderwać starszą kobietę?

Nie upijaj się

Picie na pierwszej randce to nie jest dobry pomysł. Oczywiście, jeśli nie potrafimy zachować umiaru. Wtedy łatwo stracić nad sobą kontrolę i zachowywać się po prostu nieodpowiednio do sytuacji. Alkohol zazwyczaj pozbawia nas hamulców, możemy stać się zbyt natarczywi, możemy powiedzieć coś, czego potem będziemy żałować lub zwyczajnie może urwać nam się film i nic nie będziemy pamiętać. Zatem alkohol na randce nie jest błędem, jednak nie należy przesadzać.

Nie planuj przyszłości

Zdarza się, że niektóre osoby, szczególnie kobiety, zaczynają już na pierwszej randce planować przyszłość. Nie jest to dobry pomysł, bo nikt na spotkaniu, na którym mamy się poznać, nie chce roztaczać nad sobą wizji odległej przyszłości z trójką dzieci na głowie. Mężczyźni raczej uciekną z randki, kiedy usłyszą takie plany, zatem lepiej zachować je dla siebie.

warto przeczytać:  Kiedy zakończyć związek? 6 sygnałów

Nie stresuj się

Pierwsza randka może być oczywiście stresująca, jednak warto podejść do niej ze spokojem i optymizmem. Od razu widać, kiedy ktoś jest zdenerwowany, napięty, mało mówi itp. Randka to nie rozmowa o pracę, nie trzeba do niej podchodzić śmiertelnie poważnie. Jeśli nie uda się pierwsze spotkanie, zawsze można zaplanować drugie lub po prostu kontynuować relację koleżeńską, która z pewnością będzie mniej stresująca.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours