Dlaczego facet zdradza?


Zdrada to najgorsza rzecz jaka może nas spotkać. Zdradzają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, choć w przypadku facetów do zdrad dochodzi częściej. Dlaczego w ogóle tak się dzieje? Dlaczego faceci zdradzają, jaka jest tego przyczyna? Warto jest się nad tym zastanowić, bo nie zawsze jest to takie oczywiste i niekoniecznie zawsze musi to być wyłącznie mężczyzny.

Rutyna w związku

Rutyna to coś, co prędzej czy później pojawia się w każdym związku i nie da się tego uniknąć, jednak gdy dochodzimy do punktu, gdy każdy dzień jest taki sam, a o swoim partnerze wiemy wszystko, to i nasze podejście zaczyna się zmieniać. Rutyna to pierwszy krok do nudy, a to sprawia, że relacja między kobietą a mężczyzną traci na intensywności. Mężczyzna nie mogąc liczyć na seks, albo jego starania są niszczone w zarodku, zaczyna szukać innych doznań, które wzbudzą na nowo jego ogień.

warto przeczytać:  Jak mężczyzna kocha kobietę?

Duże wymagania seksualne

Choćby mężczyzna zaprzeczał, prawdą jest, iż jego postrzeganie seksu jest nieco inne niż kobiety. Gdy zaczyna mu tego brakować, a partnerka wymyśla coraz to inne powody, byleby tylko się nie kochać, mężczyzna zaczyna działać na własną rękę i szukać takiej kobiety, która będzie chciała pójść z nim do łóżka i nie będzie narzekać na ciągłe bóle głowy i wymyślać inne wymówki. Jednym z głównych przyczyn zdrad jest właśnie seksoholizm mężczyzn, który między innymi odpowiada za automatyczną skłonność do zdrady. To seks jest dla niego najważniejszy i jeżeli partnerka nie spełnia jego oczekiwań, szuka nowej.

Całująca się para

To ona zdradziła pierwsza

Wprawdzie nie jest to najlepsze wytłumaczenie, a wręcz dość kiepskie, ale czasem zdarza się tak, że to właśnie kobieta zdradza pierwsza, a wtedy mężczyzna w akcie zemsty robi to samo. Awantury wtedy się nieuniknione, a wzajemne oskarżenia dotyczące tego, „kto zdradził pierwszy” raczej nie gwarantują szczęśliwego zakończenia. Często taka sytuacja sprawia również, że mężczyzna jest zrażony do kobiet uznając wszystkie za takie same i zdradliwe i w ten sposób sam również zaczyna zdradzać w kolejnych swoich związkach.

warto przeczytać:  Kiedy mężczyzna kocha kobietę?

Zdrada to ekscytująca przygoda

Istnieje również grupa mężczyzn, którzy zdradę traktują jako przygodę i jest to poniekąd związane także z bardzo wysokim mniemaniem o sobie samym. Uważają się za kogoś ważnego, są świadomi swojej atrakcyjności, a co za tym idzie wyszukują różnych kobiet traktując zdrady jako zabawę i oderwanie się od obecnej partnerki. Taki mężczyzna ma wybujałe ego i wykorzystuje sytuację, gdy taka się nadarzy. Dodatkowo uważa także, że kobiety tylko czekają na to, by je poderwać.

Para siedząca na schodach

Partnerka przestała być atrakcyjna

W trakcie związku rutyna i nuda mogą sprawić, że kobieta przyzwyczajona do obecności mężczyzny i uważająca go już za swoją stało, przestaje o siebie dbać. Mężczyźni lubią kobiety atrakcyjne, a także lubią kobiety zdobywać. Gdy obie te rzeczy znikają, a kobieta, w której się zakochali przestaje być tą kobietą z pierwszych spotkań, w ich oczach traci ona na wartości, a to sprawia, że zaczynają szukać nowej, atrakcyjniejszej, bardziej zadbanej. Niestety z czasem miłość może wygasnąć, a wówczas do zdrady nie jest daleko.

warto przeczytać:  4 męskie przyzwyczajenia, które rujnują związek

Jak zapobiec zdradzie?

Czasami się nie da, ale tak naprawdę wszystko zależy od nas i naszego podejścia. Związek to coś więcej, niż tylko wspólne bycie ze sobą. Trzeba o niego dbać, bo w dużej mierze to, czy mężczyzna zdradza może zależeć od nas, kobiet. Brak porozumienia, nuda, rutyna, wzajemnie zdobywanie siebie sprawiają, że prędzej czy później może dojść do skoku w bok. O związek trzeba zadbać na każdym jego etapie, w innym wypadku może dojść do zdrady z takiej czy innej przyczyny.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment