Dlaczego facet zdradza?


Zdrada to najgorsza rzecz jaka może nas spotkać. Zdradzają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, choć w przypadku facetów do zdrad dochodzi częściej. Dlaczego w ogóle tak się dzieje? Dlaczego faceci zdradzają, jaka jest tego przyczyna? Warto jest się nad tym zastanowić, bo nie zawsze jest to takie oczywiste i niekoniecznie zawsze musi to być wyłącznie mężczyzny.

Rutyna w związku

Rutyna to coś, co prędzej czy później pojawia się w każdym związku i nie da się tego uniknąć, jednak gdy dochodzimy do punktu, gdy każdy dzień jest taki sam, a o swoim partnerze wiemy wszystko, to i nasze podejście zaczyna się zmieniać. Rutyna to pierwszy krok do nudy, a to sprawia, że relacja między kobietą a mężczyzną traci na intensywności. Mężczyzna nie mogąc liczyć na seks, albo jego starania są niszczone w zarodku, zaczyna szukać innych doznań, które wzbudzą na nowo jego ogień.

Duże wymagania seksualne

Choćby mężczyzna zaprzeczał, prawdą jest, iż jego postrzeganie seksu jest nieco inne niż kobiety. Gdy zaczyna mu tego brakować, a partnerka wymyśla coraz to inne powody, byleby tylko się nie kochać, mężczyzna zaczyna działać na własną rękę i szukać takiej kobiety, która będzie chciała pójść z nim do łóżka i nie będzie narzekać na ciągłe bóle głowy i wymyślać inne wymówki. Jednym z głównych przyczyn zdrad jest właśnie seksoholizm mężczyzn, który między innymi odpowiada za automatyczną skłonność do zdrady. To seks jest dla niego najważniejszy i jeżeli partnerka nie spełnia jego oczekiwań, szuka nowej.

Całująca się para

To ona zdradziła pierwsza

Wprawdzie nie jest to najlepsze wytłumaczenie, a wręcz dość kiepskie, ale czasem zdarza się tak, że to właśnie kobieta zdradza pierwsza, a wtedy mężczyzna w akcie zemsty robi to samo. Awantury wtedy się nieuniknione, a wzajemne oskarżenia dotyczące tego, „kto zdradził pierwszy” raczej nie gwarantują szczęśliwego zakończenia. Często taka sytuacja sprawia również, że mężczyzna jest zrażony do kobiet uznając wszystkie za takie same i zdradliwe i w ten sposób sam również zaczyna zdradzać w kolejnych swoich związkach.

Zdrada to ekscytująca przygoda

Istnieje również grupa mężczyzn, którzy zdradę traktują jako przygodę i jest to poniekąd związane także z bardzo wysokim mniemaniem o sobie samym. Uważają się za kogoś ważnego, są świadomi swojej atrakcyjności, a co za tym idzie wyszukują różnych kobiet traktując zdrady jako zabawę i oderwanie się od obecnej partnerki. Taki mężczyzna ma wybujałe ego i wykorzystuje sytuację, gdy taka się nadarzy. Dodatkowo uważa także, że kobiety tylko czekają na to, by je poderwać.

Para siedząca na schodach

Partnerka przestała być atrakcyjna

W trakcie związku rutyna i nuda mogą sprawić, że kobieta przyzwyczajona do obecności mężczyzny i uważająca go już za swoją stało, przestaje o siebie dbać. Mężczyźni lubią kobiety atrakcyjne, a także lubią kobiety zdobywać. Gdy obie te rzeczy znikają, a kobieta, w której się zakochali przestaje być tą kobietą z pierwszych spotkań, w ich oczach traci ona na wartości, a to sprawia, że zaczynają szukać nowej, atrakcyjniejszej, bardziej zadbanej. Niestety z czasem miłość może wygasnąć, a wówczas do zdrady nie jest daleko.

Jak zapobiec zdradzie?

Czasami się nie da, ale tak naprawdę wszystko zależy od nas i naszego podejścia. Związek to coś więcej, niż tylko wspólne bycie ze sobą. Trzeba o niego dbać, bo w dużej mierze to, czy mężczyzna zdradza może zależeć od nas, kobiet. Brak porozumienia, nuda, rutyna, wzajemnie zdobywanie siebie sprawiają, że prędzej czy później może dojść do skoku w bok. O związek trzeba zadbać na każdym jego etapie, w innym wypadku może dojść do zdrady z takiej czy innej przyczyny.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment