Dlaczego mężczyźni nie domyślają się, czego pragną kobiety?


Niektórzy mówią, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Inni, że po prostu nie nadają na tych samych falach. Jeszcze inni, że są dwa sposoby, żeby zrozumieć kobietę: pierwszy nie działa, a drugi nie istnieje. W Internecie krąży mnóstwo memów poświęconych domyślaniu się, czy raczej nie domyślaniu się kobiecych potrzeb przez mężczyzn. Jak widać lepiej problem obśmiać, niż rozwiązać.

Dlaczego mężczyźni się nie domyślają?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim mężczyźni muszą wiedzieć wszystko, mieć dokładną instrukcję postępowania. Objaśnienia punkt po punkcie. Schemat, legendę i zmienne. Jednak relacji damsko-męskich nie da się ująć w algorytm. Tutaj potrzebna jest wiedza, doświadczenie i intuicja. Z tą ostatnią u mężczyzn najgorzej. Panowie chcieliby, by kobiety o wszystkim im mówiły otwarcie, podczas gdy kobiety uważają, że pewne rzeczy są oczywiste. Tylko nie wiadomo dlaczego mężczyźni się ich nie domyślają. Przecież panie wysyłają im czytelne sygnały.

warto przeczytać:  Z księcia w żabę, czyli o tym, jak mężczyźni zmieniają się po ślubie

Koniec z domysłami

Panowie, mam dla Was dobrą wiadomość. Po przeczytaniu kolejnego akapitu będziecie mogli przestać się domyślać. Poznacie potrzeby kobiet. Oczywiście nie wszystkie. Po więcej będziecie musieli udać się do swoich partnerek. W tym celu dam Wam dobrą radę: pytajcie i słuchajcie. Dobra komunikacja sprawi, że nie będziecie musieli się już domyślać. Gdy nie jesteście pewni, czy dobrze rozumujecie, zadajcie kobietom pytanie: „Czy mam zrobić to/oczekujesz ode mnie tego?”.

Czego pragną kobiety?

Kobiety pragną, by ich mężczyźni byli odpowiedzialni, czuli i opiekuńczy. Chcą być kochane, adorowane, akceptowane, szanowane i doceniane. Pragną, by poświęcano im czas i uwagę. Potrzebują bliskości psychicznej i fizycznej. To oczywiste, że lubią dostawać kwiaty. Cieszą, gdy są otrzymywane z okazji urodzin, rocznicy lub walentynek, jednak jeszcze większą przyjemność sprawiają, gdy są dawane bez okazji. Tak samo jest z komplementami. Co prawda nie każda z nas umie je przyjmować, jednak zawsze miło jest usłyszeć, że się pięknie wygląda, że nowa fryzura jest bardzo twarzowa, a torebka stylowa. Niespodzianki też są tym, czego pragną kobiety. Czy może być coś lepszego, niż śniadanie podane do łóżka, spontaniczny wypad do kina lub prezent bez okazji?

warto przeczytać:  Jak zaprosić dziewczynę na randkę? 4 skuteczne sposoby!

Dlaczego kobiety chcą, by mężczyźni się domyślali?

Powyższy akapit pokazał, że potrzeby kobiet są powszechnie znane. Panie wciąż wysyłają sygnały, by mężczyźni o nich nie zapominali. Zmieniają fryzury i pokazują się w nowych kreacjach, by usłyszeć komplementy. Mówią, że dawno nigdzie nie wychodziły ze swoimi partnerami, by zostać zaproszone na randkę. Wspominają, że koleżanka dostała od męża ogromny bukiet kwiatów na rocznicę, bo chcą otrzymać choć jedną różę. Przecież nie powiedzą: w poniedziałek zabierz mnie do kina, w środę zrób mi masaż stóp, w piątek pozwól mi odpoczywać, a sam posprzątaj dom, a w niedzielę podaruj mi nowe kolczyki.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

4 Comments

Add yours
  1. 4
    Alex

    A może dlatego, że kobiety tyle razy zmieniają zdanie na jakiś temat, że nie da się za nimi nadążyć. A poza tym facet nie wróżka, czytać w myślach nie musi

+ Leave a Comment