Jak dotykać kobietę?


Dotyk jest ważny dla każdego człowieka, jednak dla kobiety ma ogromne znaczenie. Odczuwa go bowiem znacznie bardziej intensywnie. Ponadto to on jest wyznacznikiem bliskości. Kobieta nie da się dotknąć pierwszej lepszej osobie. Podpowiadamy, jak dotykać kobietę, by okazać jej czułość, a także sprawić jej przyjemność.

Gdzie dotykać kobietę?

Wielu mężczyzn myśli, że kobiety należy dotykać tam, gdzie sami najchętniej by je macali. Jednakże prawda jest taka, że pośladki, piersi i miejsca intymne to nie jedyne strefy, które pieszczone, potrafią dać kobiecie przyjemność. Lista jest całkiem pokaźna.

Zaczynając od głowy warto wymienić włosy – głaskanie po nich potrafi zrelaksować, zdjąć napięcie i dać poczucie błogości. Mocno erogennymi miejscami są także płatki uszu i okolice oczu – te warto muskać nie palcami, a ustami.

warto przeczytać:  Basen czy dżakuzi dla dwojga?

Szyja i kark kobiet są bardzo wrażliwe na dotyk. Wszystko dlatego, że skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i żywo reaguje na dotyk. Wiele kobiet nie pozwala dotykać się w tych miejscach nieznanym osobom. U wielu pań muśnięcie szyi powoduje powstanie dreszczy.

Dłonie również są bardzo wrażliwe na dotyk, właśnie dlatego tak ważne jest, by na każdym etapie związku trzymać się za ręce podczas spacerów, czy seansu w kinie. Przyjemność kobiecie sprawia delikatne głaskanie wnętrza dłoni, opuszków i muskanie ich ustami.

Kolejnym miejscem, które ma wiele zakończeń nerwów, a przez to jest bardzo wrażliwe na dotyk, są stopy. Masaż kolistymi ruchami relaksuje partnerkę, a także sprzyja wydzielaniu się u niej hormonu szczęścia. Warto zarówno codziennie okazywać czułość poprzez głaskanie i ugniatanie stóp, jak i potraktować to jako wstęp do kolejnych pieszczot.

warto przeczytać:  Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą?

Jednym z bardziej zaskakujących erogennych miejsc na ciele kobiety jest zgięcie pod kolanem. Warto go nie pomijać w czasie pieszczot, gdyż może dać dużą przyjemność. Stamtąd już blisko do wewnętrznej części ud, której dotykanie bardzo podnieca kobiety.

Jak dotykać kobietę?

Kobietę powinno się przede wszystkim dotykać delikatnie i z czułością. To nie może być wymuszone działanie. Każde muśnięcie powinno być skierowane dla niej, by sprawić jej przyjemność. Można głaskać, delikatnie uciskać, masować okrężnymi ruchami. Warto intensyfikować dotyk – zaczynać słabiej, czasem zwiększając nacisk. Wszystko po to, by pobudzić zakończenia nerwowe, stymulować je. Dotykanie kobiety powinno nie tylko być nastawione na danie jej przyjemności i pobudzenie seksualne, ale także służyć jej odprężeniu, relaksowi oraz okazaniu bliskości i czułości.

warto przeczytać:  Żona pożycza auto od męża, czyli kochanie, zrobić ci masaż?

Po co nam dotyk?

Wielu mężczyzn zapewne zastanawia się, dlaczego tak ważne jest to, by wiedzieć gdzie i jak dotykać kobietę. Otóż to pierwszy filar budowania jakiejkolwiek relacji. Bez dotyku nie ma pocałunku, nie mówiąc o kolejnych krokach. Pieszczoty potrzebne są nie tylko w celu doprowadzenia do zbliżenia, ale przede wszystkim – do zbudowania więzi, głębokiej bliskości, a także zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Bez tego kobieta nie dopuści do siebie mężczyzny.

Rating: 5.0/5. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

3 Comments

Add yours

+ Leave a Comment