Jak manipulować kobietą?


Chociaż mówi się, że to kobiety manipulują, coraz częściej można zauważyć chęć mężczyzn do tego zachowania. Płeć piękna manipuluje delikatniej, częściej odnosi się do uczuć. Dla mężczyzn natomiast, manipulacja to bardziej wyrachowana gra, którą chcą odnieść jakąś korzyść. Jak więc mężczyźni manipulują kobietami? Jakich sztuczek używają?

Po co mężczyźni manipulują kobietami?

Przede wszystkim po to, by udowodnić swoją męskość i dominację. Dzisiaj kobiety są już wyzwolone i niezależne. Często to one grają pierwsze skrzypce, dominują, obejmują kierownicze stanowiska, zarabiają więcej od mężczyzn i od wielu z nich, lepiej sobie radzą w życiu. W związku z tym, faceci sięgają po manipulację, żeby udowodnić sobie, że to oni dominują i mają kontrolę nad kobietami.

warto przeczytać:  Czego nie mówić dziewczynie

Kupowanie kwiatów bez okazji

Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale kupowanie kwiatów bez okazji może być formą manipulacji. Taki gest często pojawia się wtedy, kiedy mężczyzna chce coś ukryć – może to być jakieś drobne przewinienie, np. wrócenie nad ranem w stanie bardzo wskazującym na spożycie, ale może to być nawet zdrada. W takiej sytuacji dawanie kwiatów jest więc formą manipulacji, ponieważ ma przykryć rzeczywiste problemy.

Mężczyźni, dając kwiaty bez okazji, liczą też na określone korzyści. Chcą, by zaskoczona prezentem kobieta, była w stanie zrobić dla nich wszystko. I często ta forma manipulacji przynosi zamierzony cel.

Manipulowanie emocjami

Ten rodzaj manipulacji może osiągnąć zamierzony skutek tylko u kobiet biernych, delikatnych i naiwnych. Ogólnie rzecz biorąc, polega to na spełnianiu zachcianek męża. Dopóki kobieta robi wszystko, czego życzy sobie mężczyzna, ten okazuje jej uczucia. Mówi, że ją kocha, że jest najlepszą kobietą na świecie i za nią szaleje. Kiedy natomiast któregoś elementu zabraknie i kobieta czegoś nie spełni, mężczyzna staje się zimny, nieczuły i obojętny. To wzmaga w kobiecie poczucie winy i zaraz stara się wszystko naprawić. To rodzaj szantażu emocjonalnego.

warto przeczytać:  Jak poderwać starszą kobietę?

Manipulowanie przez komplementy

Oczywiście miłe słowa nie są niczym złym. Komplementy są naturalne w każdym zdrowym związku. Czasem jednak przybierają formę natarczywej manipulacji. Pojawiają się nagle i mają na celu osiągnięcie jakiejś korzyści. Mężczyźni często też manipulują słowami na pierwszym spotkaniu. Wtedy padają zdania typu „Jesteś taka piękna, wszyscy by mi zazdrościli, gdybyś była moją dziewczyną”, „Masz takie piękne ciało, jak ty to robisz?”. To oczywiście bardzo delikatne. Mężczyźni używają różnych słów, byle tylko zaciągnąć dziewczynę do łóżka na pierwszej randce.

Manipulacja na biednego misia

Mężczyźni lubią wykorzystywać fakt, że są na przykład przeziębieni. Chociaż dla nich jest to batalia o życie, doskonale umieją w tej sytuacji manipulować kobietami. Nie jest to jednak perfidna forma manipulacji. Z reguły korzyścią tutaj jest ugotowanie rosołu czy podanie chusteczek i leków na obniżenie temperatury. Z zaprezentowanych tu sposobów manipulacji, ten jest zdecydowanie najłagodniejszy.

Rating: 3.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

3 Comments

Add yours
  1. 2
    Outlook_nine

    Nie tylko chce, ale i to robi, to chyba taka codzienność i takie formy łagodnej podświadomej manipulacji, tytuł artykułu jest dosyć mylący i można byłoby pomyśleć, że chodzi o świadomym byciem chamem i prostakiem

+ Leave a Comment