Kiedy mężczyzna jest zainteresowany kobietą?


Wybierasz się na pierwszą randkę i chcesz wiedzieć, po czym poznać, że wybranek jest tobą zainteresowany? A może jesteście już po spotkaniu, a ty nie wiesz co o tym wszystkim myśleć? Istnieje cała lista oznak, które świadczą o tym, że spodobałaś się mężczyźnie. Po czym poznać, że on jest tobą zainteresowany?

Jakie są sygnały, że mu się podobasz?

Istnieje ich bardzo wiele. Od czysto anatomicznych sygnałów, po mowę ciała, która często jest nieświadoma. Najwięcej oznak, że podobamy się mężczyźnie, odczytamy w jego oczach i zachowaniu. Przyjrzyjmy się więc, na co trzeba zwrócić uwagę spotykając się z mężczyzną.

warto przeczytać:  Pomoc ukochanej w urządzaniu mieszkania - pomysły czy tylko wnoszenie mebli?

Popatrz mu w oczy

Według badań różnych naukowców, najwięcej sygnałów dotyczących zainteresowania, można wyczytać z oczu. Czysto anatomicznym objawem są rozszerzone źrenice. Jest to reakcja mózgu, która świadczy o tym, że coś, a w tym przypadku ktoś, nam się podoba.

Jeśli mężczyzna podnosi brwi, kiedy kobieta mówi, to także nieświadoma reakcja zainteresowania. Po prostu zależy mu na tym, żeby lepiej kogoś zobaczyć.

On na ciebie patrzy

To najbardziej zauważalna reakcja. Kiedy mężczyzna stale patrzy na kobietę, to znaczy, że mu się podoba. Faceci są wzrokowcami, więc takie reakcje naprawdę wiele mówią. Według naukowców, gdy mężczyzna skupia się na twojej twarzy przez większość czasu podczas spotkania, to znaczy, że jest tobą zainteresowany.

Często się uśmiecha

Uśmiech to również oznaka zainteresowania. Najważniejsze jednak, żeby był szczery. Jak to rozpoznać? Autentyczny uśmiech powoduje marszczenie skóry wokół oczu, czoła. Czasem też przymyka się oczy. Wtedy na pewno mamy do czynienia ze szczerym uśmiechem. Jeśli w tym uśmiechu dostrzeżemy jeszcze zęby, wtedy mamy pewność, że mężczyzna jest zadowolony z tego spotkania.

warto przeczytać:  Po co kobiety się malują? Rozwiewamy tajemnice

Słucha tego co mówisz

Słuchanie i rozumienie to jedna z kluczowych kwestii podczas randki. Mężczyzna, chcąc okazać swoje zainteresowanie, pochyla się ku tobie, jakby chciał lepiej cię usłyszeć. Tak naprawdę, on nie ma problemów ze słuchem, a ty nie mówisz zbyt cicho, w ten sposób mężczyzna sprawia wrażenie, że uważnie słucha tego, co mówisz.

Spójrz jaką przyjmuje pozycję

To bardzo ważne jak mężczyzna siedzi podczas spotkania. W pewnym sensie jest to uwarunkowane męską naturą. Jeśli mężczyzna przybiera pozycję z szeroko rozstawionymi nogami to oznacza, że jest otwarty na znajomość, nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Jeśli można zauważyć, że mężczyzna, świadomie lub nie, wysuwa biodra w twoją stronę, to znak, że mu się podobasz.

warto przeczytać:  Wprowadziłaś się do faceta i masz mieszkanie do wynajęcia? Nie trać czasu zleć wynajem firmie!

Wykonuje drobne gesty

Kiedy mężczyzna szuka pretekstu, by cię dotknąć, oznacza to, że mu się podobasz. Gdy chce niby przypadkiem dotknąć twojej dłoni, chce poprawić ci kołnierzyk, zauważył, że masz coś na koszulce i chce to zdjąć, to wszystko oznacza, że szuka kontaktu, bo jesteś dla niego atrakcyjna.

Jeśli zauważyłaś u mężczyzny te właśnie objawy, to na pewno dobrze wróży na przyszłość. Niektóre, nawet te nieświadome zachowania i gesty, sporo o człowieku zdradzają. Warto zatem wiedzieć, jak je odczytywać.

Rating: 4.3/5. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
  1. 1
    Kola Na

    Nigdy nie zwracałam uwagi na takie aspekty i nie przyszłoby mi do głowy, że może to mieć jakieś znaczenie. Właściwie dlaczego? I czy to dotyczy każdego faceta?

+ Leave a Comment