Jak odzyskać dziewczynę?


Związki tworzą się i rozpadają, jest to rzeczą normalną i tak naprawdę trzeba czasu, by stworzyć coś trwałego, co pozwoli cieszyć się sobą nawzajem przez lata. Czasem bywa jednak tak, że jakiś czas po rozstaniu, stwierdzamy, że ta konkretna dziewczyna była jednak tym, czego się szukało i tu pojawia się problem. Jak wrócić do byłej? Czy to możliwe? Czy ma sens?

Jak stworzyć udany związek?

Po pierwsze zacznijmy od tego, w jaki sposób tworzą się udane związki. Uczucie zakochania się przychodzi i odchodzi, ale to dojrzała miłość jest tym, co spaja dwie osoby, ona pojawia się dopiero później, po okresie zauroczenia i zafascynowania. Jeżeli już przez to się przeszło, trzeba pamiętać, że o relację trzeba dbać i wciąż ją rozwijać. Obie strony muszą się starać, inaczej prędzej czy później wszystko się rozpadnie. Udany związek, czym jest oraz jak o niego dbać czytaj na www.polowki.pl, warto jednak wspomnieć, że podstawą będzie tu rozmowa, szczerość, a także szacunek i zaufanie. Jeżeli pojawi się problem, a my, zamiast próbować go rozwiązać, po prostu go zaognimy lub się poddamy, daleko taką postawą nie zajdziemy.

Dlaczego dziewczyna mnie zostawiła?

Zanim podejmiemy próbę ratowanie związku, a raczej próbę odzyskania dziewczyny, która nas zostawiła, warto zastanowić się nad powodem, dla którego to zrobiła. Zaczęła się nudzić i straciła zainteresowanie twoją osobą? A może chodził o to, co zrobiłeś lub przeciwnie, czego nie zrobiłeś? Powodów może być masa, bywa też tak, że dopiero z czasem partnerzy zaczynają dostrzegać pewne wady, które są ciężkie do zaakceptowania – za dużo imprez, za dużo alkoholu, brak zainteresowania domem i domowymi obowiązkami, lenistwo, zapominalstwo, brak adoracji, awantury. To tylko kilka przykładów, warto więc przeanalizować swoją sytuację i zorientować się, dlaczego w ogóle doszło do zerwania. Bez tego nie postąpi się kolejnego kroku, w celu odzyskania miłości.

warto przeczytać:  Dlaczego związki damsko-męskie się rozpadają?

Jak odzyskać dziewczynę?

Gdy już mniej więcej wiemy, dlaczego doszło do rozstania, warto podjąć kolejne kroki, w celu odzyskania miłości. W wielu przypadkach jest to możliwe, ale pod warunkiem, że uczucia, które was łączyły, były szczere i prawdziwe i po prostu po drodze coś się popsuło. To trudne, ale trzeba przyznać samemu przed sobą, że się nawaliło i popełniło błąd, a po drugie, przyznać to też swojej partnerce oraz wyjaśnić jej, co się stało i dlaczego. Samo „przepraszam” to za mało. Trzeba okazać skruchę, ale przy jednoczesnym zachowaniu spokoju, przyznać się do winy, a także postarać się o zadośćuczynienie, a przede wszystkim trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i ich nie bagatelizować, niezależnie od tego, z jakim kalibrem przewinień ma się do czynienia.

warto przeczytać:  Co zrobić kiedy związek się rozpada?

Przykład. Po pijaku pobiłeś się z kumplem. Dziewczyna powiedziała dość i odeszła, co zrobisz? Tłumaczysz, że byłeś pijany, a kumpel cię sprowokował i normalnie byś tego nie zrobił. To jej raczej nie przekona, bo skoro po alkoholu robisz się agresywny, skąd pewność, że kiedyś nie podniesiesz ręki na nią, jak nie teraz to za kilka czy kilkanaście lat?

Czego nie robić chcąc odzyskać dziewczynę?

Przede wszystkim nie popadaj w rozpacz i nie lamentuj. Najgorsze co można zrobić to zacząć błagać dziewczynę, by cię nie została, że ją kochasz i wszystko będzie w porządku. To nie pomoże, a wręcz upewni ją w przekonaniu, że robi właściwie. Podobnie jest w przypadku okazywania agresji – próba siłowego zmuszenia, by ukochana nas nie zostawiła, tylko zaszkodzi.

Gdy już Cię porzuciła, nie nagabuj jej ciągle, nie dzwoń, nie pisz SMS-ów i wiadomości na komunikatorach. Natarczywość nie jest rozwiązaniem, podobnie jak nie jest rozwiązaniem nagłe obsypywanie ją podarunkami. Kwiaty i drobne prezenty są dobre, ale w przypadku właściwe funkcjonującego związku, gdy on się rozpada, mogą być uznane za próbę desperacji. Są to działania na pokaz, które nie dają gwarancji, że powód, dla którego doszło do zerwania, nie powtórzy się ponownie. Kobieta musi mieć pewność, że może ci ufać i że uczucia, jakie darzyliście między sobą, były prawdziwe.

warto przeczytać:  Co zrobić kiedy związek się rozpada?

Nie powinno się tutaj także angażować osób trzecich. Zerwanie to wasza prywatna sprawa i wszelkie konflikty czy problemy należy rozwiązywać między sobą. Jeżeli wtrącą się w to inne osoby, można tylko skomplikować całą sytuację. Dziewczynie trzeba dać nieco przestrzeni, oboje musicie odsapnąć i zastanowić się nad waszą relacją. Może to też szansa na to, by zacząć nad sobą pracować (kursy, studia, siłownia, nowy wizerunek)? Trzeba odkryć siebie na nowo, sprawić, że wróci nasza energia i wrócić do punktu wyjścia, czyli zacząć wysyłać jej sygnały swojego zainteresowania. Być może jest to szansa, by zakochać się w sobie ponownie?

Oczywiście nie zawsze do byłej da się wrócić. Tak naprawdę szanse na to są zależne od powodu, dla którego doszło do zerwania. Przy niewielkich przewinieniach, nieporozumieniach, braku uwagi czy emocji, można to naprawić. Takie zdarzania jak awantury, agresja, zdrada, zakłamanie czy notoryczne oszukiwanie mogą być już czymś, czego nie da się przełknąć. Jeżeli więc nie uda się odzyskać dziewczyny, może być to szansą na naprawienie siebie i tym samym niepopełnianie podobnych błędów w przyszłości.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours
  1. 1
    Beny

    Nie wiem, czy jest sens walczyć o coś, co się nie sprawdziło…. Oczywiście można próbować pokazać zmianę, postarać się bardziej, ale nie lepiej spróbować od początku z kimś innym?

+ Leave a Comment