Jak przeprosić kobietę po kłótni?


Między Wami panuje napięcie spowodowane niedawną kłótnią? Zastanawiasz się, jak załagodzić sytuację, ale nic nie przychodzi Ci do głowy? Naprawienie relacji czasami bywa znacznie trudniejsze, niż się wydaje, zwłaszcza wtedy gdy konieczne jest przyznanie się do popełnionego błędu. Jednak warto zawalczyć o to, aby odbudować ciepłe stosunki z ukochaną osobą. Podpowiemy Ci, jak przeprosić kobietę po kłótni.

Pozwól, aby emocje po kłótni opadły

Pokłóciliście się i teraz nie wiesz, jak przeprosić kobietę, aby Ci wybaczyła? Zanim postanowisz podjąć próbę naprawienia sytuacji, pozwól opaść emocjom. Pamiętaj, że w przypadku ostrej wymiany zdań, gdy padło wiele przykrych słów pod adresem partnerki, nie wystarczy zwykłe słowo „przepraszam”. Zatem, jeśli chcesz wiedzieć, jak przeprosić dziewczynę, jeszcze raz dobrze przeanalizuj zaistniałą sytuację. Zastanów się, co zrobiłeś nie tak, a dopiero potem obmyśl plan przeproszenia kobiety.

Zapytaj, czy możecie szczerze porozmawiać

Jak preprosić kobietę za swoje zachowanie? Zaproponuj rozmowę, jeśli dziewczyna będzie gotowa, na pewno zgodzi się wysłuchać, co masz do powiedzenia. Wbrew pozorom większość kobiet nie utrzymuje zbyt długo urazy, zwłaszcza w stosunku do ukochanej osoby. Nie zmienia to faktu, że słowa, które padły podczas kłótni ranią uczucia i mogą jeszcze przez pewien czas pozostać w jej pamięci. Powiedź, że jest Ci bardzo przykro i wyraź szczerą skruchę. Pamiętaj, aby przyłożyć się do przeprosin, a nie robić tego dla zasady. Przeprosiny dla dziewczyny po kłótni powinny płynąć prosto z serca.

Wyraź chęć poprawy

Bardzo ważną kwestią dotyczącą przeprosin jest wyrażenie chęci zmiany zachowania, które zraniło bliską osobę. Obietnica pracy nad sobą może pozytywnie wpłynąć na naprawę relacji w związku. W końcu włożenie wysiłku w to, aby w przyszłości podobne sytuacje się nie powtarzały, na pewno zostanie docenione przez partnerkę. Pamiętaj jednak, aby nie składać pustych obietnic, ale rzeczywiście rozpocząć pracę nad sobą. Wtedy Wasza relacja stanie się trwalsza.

Zapytaj, jak możesz wynagrodzić kobiecie swoje niewłaściwe zachowanie

Jeśli uraziłeś kobietę podczas kłótni, dobrym rozwiązaniem jest zaproponowanie sposobu wynagrodzenia wyrządzonej krzywdy. Kreatywne przeprosiny nie muszą obejmować materialnego podarunku w postaci bukietu kwiatów, pluszowego misia czy też pudełka czekoladek. W niektórych przypadkach taki prezent może nawet zostać odebrany jako łapówka. Zatem lepszym pomysłem jest zapytanie kobiety, jak możesz jej wynagrodzić swoje niewłaściwe zachowanie lub przykre słowa wypowiedziane w emocjach. Na pewno dziewczyna poczuje się wtedy wyjątkowo i chętnie wyrazi swoje życzenie. Natomiast Twoją rolą będzie wywiązanie się z zadania, które zostanie Ci postawione. Nie wymiguj się i nie uciekaj od odpowiedzialności za swoje słowa i czyny.

Przeprosiny kobiety nie zawsze przychodzą z łatwością. Szczególnie wtedy, gdy z ust obojga partnerów padło wiele gorzkich słów. Pamiętaj jednak, że szczere przeprosiny i chęć naprawienia krzywdy na pewno pozytywnie wpłyną na stosunki między Wami.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours