Jak traktować kobietę jak gentleman?


Bycie gentlemanem dzisiaj może być odbierane jako nieco staroświeckie. Wynika to z wielu zmian społecznych i innego postrzegania płci pięknej teraz niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Jednak okazywanie uprzejmości kobiecie wcale nie musi wiązać się z usługiwaniem czy też byciem całkowicie poddanym partnerce. Jak traktować kobietę jak gentleman? Oto kilka cennych wskazówek, które Ci pomogą.

Uważnie słuchaj, gdy kobieta mówi

Niektórzy uważają, że służenie pomocą kobiecie to przeżytek, ponieważ czasy się zmieniły, a wiele pań ceni sobie niezależność. Rzeczywiście pewne kwestie uległy modyfikacji, ponieważ obecnie kobiety już nie są traktowane jako nieporadne istoty, którym należy usługiwać. Jednak odrobina uprzejmości nie zaszkodzi. Jak traktować kobietę jak gentleman? Przede wszystkim uważnie słuchaj, gdy Twoja partnerka o czymś opowiada. Jeśli koniecznie chcesz coś powiedzieć, poczekaj, aż dziewczyna przestanie mówić lub zaznacz, że pragniesz coś dodać do omawianej kwestii. W ten sposób okażesz szacunek, a Twoja partnerka poczuje się wysłuchana.

Odsuń krzesło, by kobieta mogła usiąść

Kiedy zastanawiasz się, jak powinno się traktować kobietę, warto pamiętać o wykonywaniu drobnych gestów uprzejmości wobec partnerki. Gdy wybieracie się do restauracji lub na przyjęcie do znajomych, odsuń krzesło przed partnerką, aby mogła usiąść. To niezwykle miły gest, dzięki któremu poczuje się ona wyjątkowo.

Służ pomocą podczas zakładania i zdejmowania płaszcza

Jak być gentlemanem wobec swojej dziewczyny? Dzisiaj być może coraz rzadziej praktykuje się zwyczaj pomocy kobiecie podczas zakładania i zdejmowania płaszcza. Zwykle, kiedy dwoje partnerów przychodzi w gościnę lub zamierza wyjść, każdy łapie za swoje odzienie wierzchnie. Jeśli jednak chcesz okazać uprzejmość swojej partnerce, zaproponuj, że pomożesz jej włożyć płaszcz. Stań za nią i trzymaj ubranie tak, aby dziewczyna mogła swobodnie wsunąć ręce.

Natomiast podczas zdejmowania odzieży wierzchniej, warto obserwować zachowanie kobiety. Jeżeli Twoja partnerka stoi do Ciebie przodem, pozwól jej samodzielnie zdjąć płaszcz. Kiedy jest zwrócona do Ciebie plecami, wyraźnie oczekuje, abyś pomógł jej z odzieniem wierzchnim. Taka mowa ciała pozwoli uniknąć wielu niezręcznych sytuacji.

Przepuszczaj kobietę w drzwiach

Jak mężczyzna powinien traktować kobietę, gdy chce być odebrany jako gentleman? Pamiętaj, aby otwierać drzwi i przepuszczać partnerkę przed sobą. Ten subtelny gest sprawi, że będzie ona czuła się uhonorowana i wyjątkowa. Jedynym wyjątkiem jest wchodzenie do windy. Wtedy zawsze idź przed kobietą. Dlaczego? Przyjęło się, by to mężczyzna pierwszy wkroczył do windy, ponieważ może się okazać, że wewnątrz nie ma podłogi. Wtedy ochroni on partnerkę przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Pamiętaj, aby towarzyszyć kobiecie w drodze do domu

Jeśli nie mieszkacie razem i chcesz wiedzieć, jak dbać o kobietę, pamiętaj, aby zawsze po randce odprowadzić ją do domu. Dzięki temu Twoja dziewczyna będzie czuła, że się o nią troszczysz i zależy Ci na jej bezpieczeństwie.

Okazywanie uprzejmości nie powinno się mylić z usługiwaniem partnerce. Tak naprawdę wszystkie te drobne gesty zależą od dobrej woli mężczyzny i nie należą do jego obowiązków.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours