Jak wytrzymać z mężczyzną wrażliwym?Wbrew powszechnej opinii najbardziej pożądanym dla kobiet męskim typem jest typ wrażliwy. Ale czy aby na pewno? Jak zatem wygląda relacja z wrażliwcem i jakie kobiety powinny się nim zainteresować? Dowiesz się czytając ten artykuł.

Jakie zalety ma relacja z wrażliwcem?

Oto i pytanie. Na początku warto jednak ustalić, że mężczyzna wrażliwy nie musi oznaczać mężczyzny nadwrażliwego. Mężczyzna wrażliwy bowiem potrafi mieć w sobie wiele empatii, uczuciowości, natomiast typ nadwrażliwy nadmiernie skupia się na sobie, co jest nieraz irytujące. Z wrażliwcem na pewno nie będzie Ci łatwo, ale relacja z nim może być naprawdę udana. A dlaczego? Ponieważ mężczyzna wrażliwy zrozumie Cię jak nikt inny na świecie, nawet kiedy będziesz zasmucona czy będziesz miała gorszy dzień. On z pewnością to odkryje i będzie się starał poprawić Ci humor. No tak, tylko jak wytrzymać z wrażliwcem?

Mężczyzna w kapturze

Jak postępować z mężczyzną wrażliwym?

Na pewno warto, abyś była dla niego łagodna. Mężczyzna wrażliwy to taki, który wszystko głęboko przeżywa, więc dobrze się zastanów zanim nieopatrznie go zranisz. W relacji z wrażliwcem naprawdę należy uważać na słowa, a tym bardziej na czyny. Na pewno podczas kłótni nie powinnaś zwalać całej winy na partnera (zresztą nie rób tego nawet jak nie jest wrażliwcem), tylko spokojnie powiedzieć czemu jesteś niezadowolona. I nie chodzi tu o przerzucanie się argumentami tylko o zwykłą rozmowę – podczas wymiany zdań Ty też słuchaj i bądź uważna. Nie ma idealnej recepty na to, jak wytrzymać z mężczyzną wrażliwym. Staraj się po prostu akceptować go takim jaki jest.

Jakich cech nie posiada mężczyzna wrażliwy?

Wrażliwość mężczyzny to wielka zaleta, ale czasem po prostu życiowo taki osobnik może okazać się nieco nieprzystosowany. I nie chodzi tu o obrażanie płci przeciwnej, ale o spojrzenie na konkretne fakty. Jeśli jesteś typem imprezowiczki, spotykanie się z wrażliwcem od razu sobie daruj. Taki facet na pewno nie pójdzie na dyskotekę, bo przeszkadza mu rozkrzyczany tłum. Osobnik taki wolałby posłuchać muzyki we dwoje lub poobserwować gwiazdy. Ma to oczywiście swoje uroki, ale może przeszkadzać w momencie kiedy będziesz chciała się wyszaleć. Wrażliwiec też nigdy nie zrobi oszałamiającej kariery, bo nie w jego stylu jest rozpychanie się łokciami i forsowanie swojego zdania.

Mężczyzna na tle zachodu słońca

Dla jakich kobiet stworzony jest mężczyzna wrażliwy?

Na pewno relacja z typową realistką może być dla wrażliwca dość frustrująca zwłaszcza jeśli sprowadzi go ona prędko na ziemię. Wrażliwiec może odebrać to jako zamach na swoją osobowość i podcięcie skrzydeł. Dla mężczyzny uczuciowego najlepszą partnerką będzie kobieta w typie terapeutki, ewentualnie pani psycholog. Taka dziewczyna zrozumie jego dylematy, to, że mężczyzna potrafi się wzruszyć i praktycznie każdą jego reakcję będzie potrafiła wytłumaczyć bez zbędnego wgłębiania się w psychoanalizę.

Relacja z wrażliwcem wymaga od kobiety dużego wyczucia i empatii. Na pewno jednak jeśli wejdziesz w związek z takim człowiekiem możesz spodziewać się z jego strony delikatności i tego, że będzie uważał, by Cię nie skrzywdzić. Tobie natomiast nie pozostanie wtedy nic innego jak odwdzięczyć mu się tym samym.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

4 Comments

Add yours
 1. 1
  Kobieta_wrażliwa

  Jak dla mnie wrażliwy facet to skarb, nie cierpię typów rozpychających się łokciami i podbijających świat. Nie dla mnie macho i samiec alfa. Natomiast cenię czułość i empatię. Wrażliwcy górą!

 2. 2
  Marika

  A tam, wrażliwość to jeszcze nic złego, co innego gdyby był przewrażliwiony, wtedy rzeczywiście byłoby ciężko i raczej trudno byłoby go nawet facetem nazwać.

 3. 4
  Karina

  Niestety zycie z nadwrażliwcem to nie nie bajka, w której książę pochyla się nad smuteczkami księżniczki. To upiorna codzienność z męska wersja księżniczki na ziarnku grochu. Zupełna nieodpornosc na jakiekolwiek nawet delikatne słowa krytyki, humorzastosc i przede wszystkim maksymalne skupienie na sobie. Zawsze to jego bolączki są ważniejsze i „sorry nie mogę Ci okazać teraz empatii”, nadwrażliwiec ma problemy zawsze i tylko o nich chce nieustannie rozmawiac. I niestety nie potrzebuje kogoś w typie „terapeutki”. Ja nieustannie słuchałam, głaskałam po główce, akceptowałam i kochałam ze wszystkimi słabościami, żeby dowiedzieć się, ze tak jak reszta swiata nie akceptuje, nie umiem zrozumieć i jestem siedliskiem wszelakich wad, a moje nawet najlepsze intencje były odbierane opatrznie. To nie prawda, ze nadwrażliwiec Cię nie zrani! Zrobi to z podwójna skutecznością, bo najpierw zbombarduje Cię miłością, potem wykorzysta emocjonalnie, żeby ostatecznie postawić po drugiej stronie barykady, tylko dlatego ze możesz miec w czymkolwiek odmienne zdanie.

+ Leave a Comment