Jak zrozumieć faceta?


Wiele osób uważa, że „mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus”. Można się zgodzić tym stwierdzeniem, bowiem faktycznie – różnimy się między sobą. Jednakże to wartość dodatnia. Jeśli jednak z jakichś powodów chcesz w pełni zrozumieć swojego mężczyznę i sposób w jaki myśli, to pomoże Ci w tym poniższy artykuł.

Jak mężczyzna mówi o uczuciach?

Prawda jest taka, że mężczyźni nie komplikują spraw takich jak uczucia. Jak kochają – to na zabój, jak nienawidzą – to nienawidzą. Jednakże o uczuciach nie lubią mówić. To osoby, które wolą działać. Uczucia więc raczej okazują zachowaniem, a nie wyznaniami. Jeśli kochają – robią dla osoby darzonej uczuciem niemalże wszystko. Nie ma co zmuszać ich do czułych słówek. Lepiej doceniać gesty.

Jak mężczyźni się komunikują?

Niestety – mężczyzna się „nie domyśli”. Nie zrozumie drugiego, a zwłaszcza – trzeciego dna wypowiedzi. Warto więc mówić mężczyźnie wprost to, czego się od niego oczekuje. Jak do dziecka. Tak samo on zwraca się do kobiety i całego świata. Mówi to, co myśli. Bezpośrednio!

warto przeczytać:  Jak rozkochać w sobie kobietę?

Wymagania względem mężczyzn

Nie ma co wymagać od mężczyzn, że będą w stanie w krótkim czasie zrobić tak wiele jak kobieta. Oni nie potrafią robić kilku rzeczy na raz. Skupiają się na jednym i robią je dokładnie. Realizując listę wykonują jedno zadanie po drugim. Nie ma więc co wymagać od mężczyzny, że zrobi wiele różnorodnych zadań w krótkim czasie. Lepiej dać listę i po prostu oczekiwać, że kiedyś będą wykonane.

Komplementowanie mężczyzn

Nie jest prawdą, że mężczyznom jest obojętne to, co ktoś o nich myśli. Potrzebują być lubiani, tak samo jak mają potrzebę bycia uznawanym. Warto więc zrozumieć, że tak jak i kobieta, tak mężczyzna potrzebuje usłyszeć komplementy, zostać docenionym za to, co zrobił.

Kumple w życiu mężczyzny

Dla mężczyzn bardzo ważna jest pielęgnacja znajomości i przyjaźni. To stąd bierze się to, że często wychodzą z kumplami na piwo, oglądają razem mecze, uprawiają razem sport. By zrozumieć mężczyznę należy uszanować to, że ma ze swoimi kolegami rytuały, które lubią kultywować. Może to być before przed meczem, czy piwko na ławce pod blokiem. Nie ma co się obrażać, gdy podczas ważnych rozgrywek sportowych mężczyzna ciągle wychodzi z domu, żyje w zupełnie innym świecie. To nie jest tak, że znudził się kobietą. Po prostu – w tej chwili najważniejsze dla niego są mecze i kumple.

warto przeczytać:  Jakie komplementy mówić kobiecie? Zobacz, co chce usłyszeć Twoja ukochana!

Męskie lenistwo

Do zrozumienia mężczyzn potrzebna jest także świadomość, że to dość leniwe osoby. Owszem – mogą pracować bardzo ciężko, ale tylko wtedy, jeśli za wysiłek mają coś otrzymać – wynagrodzenie lub nagrodę – nawet w postaci tego, że kobiety dadzą im w świętym spokoju poleżeć na kanapie.

Chory mężczyzna – jak go zrozumieć?

Niestety – mężczyźni to hipochondrycy. Lekki kaszel to dla nich zapalenie płuc, a ból głowy lub zęba całkowicie odbiera im życiową energię. Oni umierają! Oczywiście nie na tyle, by iść do lekarza! Dramat musi trwać w domu. Muszą się nad sobą poużalać, a kobiety – pełne wyrozumiałości i cierpliwości, mają ich pocieszać i pełnić pielęgniarską opiekę – służyć ciepłym kocem, herbatką i pocieszeniem.

warto przeczytać:  Kiedy mężczyzna kocha kobietę?

Rodzinne perypetie

Czy mamusia jest najważniejsza dla mężczyzny? Dla wielu tak. Czy warto z tym walczyć? I tak, i nie. Prawda jest taka, że to jedyna kobieta, która przez wiele, wiele lat podtykała synowi wszystko pod nos – nic w zamian nie oczekując. Właśnie dlatego stała się dla mężczyzny tak ważna. W wielu sprawach to właśnie do niej będzie szedł najpierw po radę.

Inna sytuacja ma się teściową – tutaj sprawa się komplikuje, bowiem ta chce jak najlepiej dla swojej córki, więc zięcia poucza i krytykuje, a tego mężczyzna nie znosi… Łatwo zrozumieć tę niechęć, a z drugiej strony trudno wybaczyć zagorzałość. Jednakże trzeba się z tym po prostu oswoić.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
  1. 1
    ela

    Największa zagadka świata, jak zrozumieć faceta. Też bym chciała

    . Poza tym każdy facet jest inny, więc nie zawsze będzie się to sprawdzać na każdym.

+ Leave a Comment