Co to jest stomatologia estetyczna?


Często mówi się, że ładne zęby są wizytówką człowieka. Nie od dziś wiadomo też, że przy pomocy pięknego uśmiechu można wiele zdziałać. Ale co zrobić, gdy stan Twojego uzębienia jest dla Ciebie powodem do wstydu? Sprawdź, co może zaoferować Ci stomatologia estetyczna.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Marzysz o pięknym uśmiechu i myślisz, że nie ma już dla Ciebie ratunku? Jeśli tak, to jesteś w błędzie, ponieważ na pomoc przyjdzie Ci stomatologia estetyczna. Tym terminem określa się zabiegi, których celem jest nie tylko zadbanie o zdrowie Twoich zębów, ale także – a nawet przede wszystkim – o ich wygląd. Stomatologia estetyczna wpływa na Twój wizerunek, uśmiech i samopoczucie, w wielu przypadkach jest też jedynym sposobem na pozbycie się kompleksów i zwiększenie pewności siebie. Dlatego zobacz, na jakiego zabiegi możesz się zdecydować w ramach stomatologii estetycznej (http://smigiel.net/zabiegi/korekty-estetyczne-materialem-kompozytowym/).

Przed i po zabiegu stomatologii estetycznej

Wybielanie zębów sposobem na piękny uśmiech

Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Co więcej, wiele osób decyduje się na robienie tego samodzielnie, w domu. Czy to dobry pomysł? I tak, i nie.

Wybielić zęby można na trzy sposoby. Pierwszy z nich, to wybielanie w profesjonalnym gabinecie dentystycznym, gdzie wystarczy dobrać kolor, a resztą zajmie się specjalista. Plusem tej metody jest to, że stomatolog przed nałożeniem środka wybielającego, usuwa kamień nazębny oraz wykonuje piaskowanie. Alternatywą i jednocześnie drugą metodą jest zgłoszenie się do dentysty, który na potrzeby konkretnego pacjenta wykonuje na podstawie wycisku zębów nakładki, przy pomocy których możesz wybielić zęby w domu. To również jest bardzo bezpieczna metoda, gdyż wymaga konsultacji z lekarzem. Ostatni sposób to wybielanie zębów przy użyciu drogeryjnych lub aptecznych produktów, gdzie to Ty decydujesz, jak mocny środek wybierzesz. To rozwiązanie jednak w wielu przypadkach nie jest skuteczne. Dlatego o wiele lepiej jest wybrać się do profesjonalnego gabinetu stomatologii estetycznej.

Piaskowanie i usuwanie kamienia nazębnego najczęstszymi zabiegami estetycznymi

Zarówno piaskowanie, jak i usuwanie kamienia nazębnego służy wizualnej poprawie stanu zębów. Oczywiście, ma to również wpływ na ich zdrowie, ponieważ zapobiega powstawaniu próchnicy oraz innym problemom. W wyniku piaskowania bardzo dokładnie oczyszcza się zęby oraz przestrzenie pomiędzy nimi. Dzięki temu można usunąć powstający na nich osad, co jest równoznaczne z uzyskaniem ładniejszych, bielszych zębów. W gabinecie dentystycznym można również usunąć kamień nazębny w całkowicie bezbolesny sposób. Obok wybielania, są to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów.

Implanty oraz korony zębowe ratunkiem na braki w uzębieniu

Braki w uzębieniu są jedną z najczęstszych przyczyn kompleksów. Szczególnie gdy mowa jest o przednich, widocznych ubytkach, które sprawiają, że przestajesz się uśmiechać. Odpowiedzią na ten problem mogą być implanty lub sztuczne zęby, czyli korony. Implant jest wszczepem, który zastępuje naturalny korzeń zęba i na którym mocowana jest korona. Wykonuje się go w przypadku całkowitego braku zęba (korzenia i korony). Natomiast samą koronę można położyć również na naturalny korzeń, trzeba wtedy oszlifować jedynie zęba. Na korony decydują się głównie te osoby, które posiadają bardzo duże ubytki lub zniszczone zęby, a także gdy zostaną one złamane. Często też stosuje się je po leczeniu kanałowym. Zarówno implanty, jak i korony, mogą przypominać naturalne zęby i niczym się na ich tle nie wyróżniać. Tylko również i w tym przypadku bardzo ważne jest wybranie doświadczonego i profesjonalnego stomatologa.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

4 Comments

Add yours
  1. 2
    zębowa wróżka

    Ten artykuł przypomniał mi o tym, że muszę się umówić do fryzjera. Czas najwyższy. Piaskowanie i usuwanie kamienia, a także rwanie ósemek nie zaczekają…

  2. 4
    blue_cheese

    Bardzo zwracam uwagę na zęby u ludzi. Nie lubię jak ktoś ma pokaźny osad lub kamień, a co gorsza po prostu nieumyte, żółte zęby. Wygląda to okropnie i świadczy o braku higieny.

+ Leave a Comment