Przedłużanie włosów – jak pielęgnować przedłużane włosy?


Zapuszczanie włosów to długi proces i wiele kobiet nie może się doczekać kiedy osiągnie upragnioną długość. Niewiele kobiet ma tyle cierpliwości aby dotrwać do końca i cieszyć się zapuszczonymi włosami. W takiej sytuacji, można się uciec do małego podstępu, jakim jest przedłużanie włosów. Jeśli decydujemy się na sztuczne przedłużenie włosów, to wówczas musimy pamiętać, że takie włosy wymagają zupełnie innej pielęgnacji, niż włosy naturalne. Poniżej znajdziecie porady odnośnie tego, jak dbać o włosy przedłużane.

1. Dbaj o czystość włosów przedłużanych

Przedłużane włosy muszą być zawsze czyste. Zanim przystąpimy do mycia włosów, należy jej dokładnie rozczesać. Należy kupić w tym celu specjalną szczotkę, wykonaną z delikatnego włosia. Sposób czesania też jest innych ponieważ odbywa się nie od nasady z po końce, a odwrotnie. Włosy przytrzymujemy drugą ręką za łączenia i staramy się nie szarpać włosów.

Włosy myjemy nie pocierając ich, a masując dokładnie skórę głowy. Nie myjemy ich w pozycji pionowej, ani nie należy ich czesać kiedy są mokre. Po umyciu, zawijamy włosy w ręcznik i usuwamy nadmiar wody. Absolutnie nie wolno trzeć włosów ręcznikiem. Rozczesujemy je grzebieniem z rzadkim rozstawem ząbków i pozostawiamy do wyschnięcia, albo suszymy suszarką w niskiej temperaturze. Włosy myjemy tylko letnią wodą ponieważ zbyt ciepła woda, powoduje rozpuszczenie się karnityny oraz otwiera łuski włosa, powodując w ten sposób nadmierne plątanie się.

2. Jakie kosmetyki do włosów przedłużanych?

Szampony do włosów przedłużanych nie powinny zawierać w składzie protein, ceramidów, pantenolu i silikonu ponieważ mogą one powodować rozpuszczenie się łączeń. Najbezpieczniej będzie używać szamponów do włosów farbowanych, o właściwościach oczyszczających. Nie wolno stosować kosmetyków zawierających alkohol i acetylen, gdyż bardzo wysuszają włosy i sprawiają, że stają się matowe i bez wyrazu. W przypadku włosów przedłużanych, zalecana jest również pielęgnacja wewnętrzna, zakładająca preparatów doustnych wzmacniających strukturę włosów.

Dziewczyna o pięknych długich włosach

Włosy przedłużane są zazwyczaj są bardzo suche, dlatego odradza się zbyt częste mycie które może powodować ich dodatkowe przesuszenie. Jeśli mamy włosy przetłuszczające się, to należy skupić się na dokładnym umyciu skóry głowy.

3. Jak pielęgnować włosy przedłużane po umyciu?

Odżywek nie należy nakładać w okolice łączeń ponieważ gdyby dostanie się do środka, wówczas włosy mogą się poluzować i wypaść. Wtedy konieczne będzie ich ponowne założenie w salonie. Dlatego najbezpieczniej nakładać odzywkę co najmniej 2 cm poniżej łączeń. Należy ją również dobrze spłukać. Jeśli włosy podczas mycia bardzo się splączą to absolutnie nie wolno ich czesać. Można ewentualnie przeczesać je delikatnie palcami, rozdzielając poszczególne pasma.

Po wyschnięciu włosów zalecane jest użycie odżywek z jedwabiu lub wosku, które zapobiegają puszeniu się włosów, dobrze wygładzają i nadają włosom naturalnego blasku. W przypadku włosów przedłużanych należy zwracać szczególną uwagę przy ich stylizacji. W przypadku używania prostownicy czy lokówki, należy omijać okolice łączeń ponieważ wysoka temperatura może je skutecznie uszkodzić.

Rating: 4.5/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment