Jak zostać duszą towarzystwa? Jak zwrócić na siebie uwagę?


Jako ludzie jesteśmy istotami społecznymi, chcemy być lubiani, źle znosimy odrzucenie. Wiele osób zastanawia się, co może zrobić, by być bardziej lubianym. Jak zwrócić na siebie uwagę? Jak robią to dusze towarzystwa? Dziś porozmawiamy o tym, jak sprawić, by inni nas lubili.

Jak zwrócić na siebie uwagę?

Pytanie jest podchwytliwe, kiedy myślimy o tym, że chcemy, by ktoś zwrócił na nas uwagę, od razu myślimy o tym, że musimy zrobić do tego przedstawienie. Coś, co zainteresuje drugą osobę. Bo przecież będziemy interesujący, tylko wtedy, kiedy będziemy dostarczać tylu wrażeń, co dobra książka. Nic bardziej mylnego, nie trzeba się aż tak bardzo starać, by ludzie zwrócili na nas uwagę. Wystarczy być i słuchać, ale o tym, czemu słuchanie jest tak ważne, opowiemy dopiero za chwilę.

Książka, która pomoże ci stać się duszą towarzystwa

Pomóc nam może w tym książka Dale’a Carnegiego pod tytułem “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać w sobie ludzi”, może być dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia swojej przemiany. Kiedy książka ukazała się po raz pierwszy, wyprzedała się w błyskawicznym tempie. My mamy zamiar podzielić się radami, które naszym zdaniem są bardzo pomocne. Autor książki napisał, że najważniejszą rzeczą, której trzeba się nauczyć to komunikacja i sprawna interakcja między ludźmi. Odpowiednie podejście do ludzi sprawi, że zaczną zwracać oni na ciebie uwagę.

Co można zrobić, by być bardziej lubianym?

Mimo że jako gatunek jesteśmy uznawani za istotny stadne, to jesteśmy mocno egocentryczni. Zależy nam na aprobacie innych, ale chcielibyśmy pozostać w naszej głowie. Chcemy być częścią grupy, ale mówimy tylko o sobie. Poradnik Carnegiego bazuje dokładnie na tych odczuciach i zaraz szerzej o nich napiszemy.

Ludzie lubią, jak ktoś ich słucha

Jeśli chcesz, żeby inni byli tobą zainteresowani, musisz okazywać zainteresowanie nimi. Ludzie lgną najczęściej do osób, które słuchają. Jeśli zatem chcesz być duszą towarzystwa, nie wystarczy być przebojowym i uśmiechniętym, często trzeba słuchać. Ludzie doceniają osoby, którym mogą opowiadać o swoich pasjach i zainteresowaniach, lgną do takich ludzi bardziej, niż do osób, które mówią tylko o sobie.

Ludzie lubią zainteresowanie

Samo znalezienie słuchacza jest już na wagę złota, a osoba, która nie dość, że słucha, ale też zadaje pytania na tematy, o których ktoś mówi? Nie można jej już nigdy puścić. Przyznajmy się sami przed sobą, czy mamy wśród ludzi osoby, które nas szczerze słuchają i wypytują o nasze hobby? Raczej nie bardzo, dlatego, kiedy już się trafi taka osoba, trzymajmy ją blisko siebie. Musisz stać się taką osobą. Pytaj ludzi o ich hobby, plany, jak im się powodzi w pracy i czy z rodziną wszystko w porządku. Docenią twoje zainteresowanie.

Uśmiech czyni cuda

Nikt nie lubi osób z tak zwanym poker face, twarzą bez wyrazu, bez cienia emocji. Uśmiechaj się, zawsze będziesz wtedy pozytywnie odbierany. Uśmiech to prosty gest, który poprawi ludziom humor, pamiętasz, jak się czułeś, kiedy obca osoba uśmiechnęła się do ciebie na ulicy? Było miło, ty też możesz ludziom poprawiać humor w ten sposób.

Zasad, które pomogą ci zwrócić na siebie uwagę, jest znacznie więcej. Szczerze zachęcamy do sięgnięcia po poradniki na ten temat. Jedno jest pewne, pokora jest cechą pożądaną.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment