Czy włoskie płytki to nadal luksus?


Dla wielu osób włoskie płytki są symbolem luksusu. Projektowane są przez osobistości znane nie tylko w świecie aranżacji wnętrz, ale i mody. Nic dziwnego! W końcu Włochy to kraj słynący z wyznaczania trendów. Poznajmy te dotyczące płytek.

Czy włoskie płytki to nadal luksus?

Wykończając łazienkę wiele osób staje przed koniecznością wyboru płytek. W zasadzie ten sam problem pojawia się, gdy szuka się kafelków do kuchni, przedpokoju i innych pomieszczeń, w których chce się je położyć. Wiadomym jest, że płytki powinny być trwałe i wytrzymałe. Jednak to cecha większości z nich. Istotne jest jednak jeszcze to, by dobrze się prezentowały. To one wpływają bowiem na całokształt aranżacji.

Właśnie dlatego wielu z nas rozważa zakup włoskich płytek. Wybierać można spośród wielu ich rodzajów, a więc i wykończenia. Jednak trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że włoskie płytki, do sprawdzenia np. na www.bellamica.pl/nasze-kolekcje/, to nie tylko wybór, ale też gust. Dzięki nim łazienka i inne pomieszczenia prezentują się ekskluzywnie. Tak więc, odpowiadając na pytanie postawione w tytule, nie można nie zgodzić się z tym, że włoskie płytki są luksusem. O ile nie w znaczeniu takim, że dostępne są dla wybranych, ale w efekcie, jaki pozwalają uzyskać.

Gdzie sprawdzą się włoskie kafelki?

Wybierając włoskie kafelki do wykończenia pomieszczeń można osiągnąć świetne rezultaty. Płytki mają ekskluzywne wykończenie. Dzięki nim łazienka wygląda jak z katalogu lub pałacu. Włosi od zawsze słynęli z tego, że lubili się otaczać pięknymi przedmiotami. Nie dziwi więc, że projektując płytki stawiają na wysokie wykończenie, elegancję i piękno. Włoscy projektanci stosują w swoich produktach nie tylko innowacyjne pomysły, ale i klasyczne wzornictwo. Dzięki temu, że łączą w sobie nowe i stare, potrafią osiągnąć piękny efekt, który sprawdza się tak w nowoczesnych aranżacjach, jak i stylizowanych na retro.

Przeglądając propozycje płytek włoskich marek, które znaleźć można w salonach łazienek, z łatwością można sprawdzić, w jakich aranżacjach dany model najlepiej się sprawdza. Dzięki ekspozycjom widać też, jakie połączenia kolorystyczne, typy wykończenia kafelków najlepsze są do małych, a jakie do dużych łazienek.

Włoskie płytki wykorzystać można w każdej aranżacji. Istotne jest to, by pasowały stylistycznie do pozostałego wyposażenia: armatury i ceramiki, dekoracji. Zdarza się jednak, że architekci łączą style, osiągając w ten sposób nietuzinkowe wystroje. Włoskie płytki im w tym pomagają. Łączą w sobie bowiem zamiłowanie do prostoty, ale i elegancji oraz nieco ekstrawaganckiej formy.

Dlaczego warto kupić włoskie płytki?

A dlaczego szukając płytek warto pomyśleć o tych włoskiego projektu? Przede wszystkim z uwagi na wyjątkowość. To nie są kafelki, jakich pełno jest w sklepach budowlanych. To materiały wykończeniowe, których szukać należy w dobrych salonach łazienek. Tam często zobaczyć je można w aranżacjach, ale trzeba złożyć na nie zamówienie. Wybierając włoskie płytki ma się pewność, że kupuje się to, co najlepsze na rynku. Z powodzeniem kafelki staną się nie tylko wykończeniem, ale i warstwą estetyczną łazienki.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours