Turystyczna torebka na wakacje – czym powinna się charakteryzować?


Wybór torebki wakacyjnej może spędzać Ci sen z powiek. Torba wakacyjna to nie zawsze torba plażowa czy podróżna. Jeśli jedziesz na wyprawę w nieznane, równie ważny będzie wybór odpowiedniej torby turystycznej.

Torba turystyczna – duża czy mała?

Torba turystyczna przede wszystkim powinna być wygodna. Najlepiej także, gdyby była poręczna i posiadała przegródki. Duża torba będzie dobra, jeśli wybierasz się na kilkugodzinną (lub kilkudniową) wyprawę. Ważne jest w tym przypadku, żeby torba byłą na tyle sprytnie wykonana, i żebyś mogła włożyć do niej prowiant na cały dzień, koce, krem do opalania, okulary, książkę… i wiele innych rzeczy, które mogą Ci się przydać do aktywnego, lub mniej aktywnego wypoczynku. Przy wysokich temperaturach należy pamiętać, aby zawsze mieć ze sobą butelkę wody.

warto przeczytać:  Jak spakować się na wakacje? Jaka walizka, jaka torebka na wakacje?

Jeśli jednak mamy pewność, że na drodze naszej małej wyprawy napotkamy sklep, możemy pozwolić sobie na nieco mniejszą torebkę lub nerkę, w której zmieszczą się pieniądze czy klucze. Dzisiaj zdjęcia z wakacyjnych podróży robimy już telefonem, jednak jeśli chcesz zrobić bardziej profesjonalne fotografie, przyda Ci się aparat, a do tego dobra będzie mała torba fotograficzna, do której również możesz włożyć najpotrzebniejsze rzeczy.

Z czego powinna być zrobiona torba turystyczna?

To pytanie, na które być może znasz już odpowiedź. Dobra torba turystyczna to taka, która nie zniszczy się przy pierwszym pobrudzeniu błotem. Jeśli spadnie deszcz, również nie byłoby dobrze, gdyby ciepła bluza, którą zabrałaś na wieczór, przemokła. Dlatego tak ważne jest, aby torba turystyczna wykonana była z mocnego, najlepiej nieprzemakalnego materiału. To torba na wyprawę, która powinna być przede wszystkim bezpieczna. Odpadają więc wszystkiego rodzaju koronki i inne delikatne tkaniny.

warto przeczytać:  Mała, ale pojemna torebka na wakacje. Jaką torebkę zabrać na krótki urlop?

Torba turystyczna – modne wzory

Ponieważ torba turystyczna ma być przede wszystkim wygodna, dobrze by było, gdyby nie była ona w białym lub bardzo jasnym kolorze. To jednak torba wakacyjna, więc czarny kolor też nie będzie do końca wskazany. Chodzi o to, żebyś czuła się z nią dobrze i nie bała się, że za chwilę torba z białej zamieni się w białą w plamy, stworzone z ziemi czy trawy.

Dobrym krojem jeśli chodzi o torbę turystyczną, będzie klasyczna listonoszka, która dzięki przegródkom i mocnemu materiałowi świetnie się sprawdzi podczas eskapad. Jeśli jednak chciałabyś włożyć coś mniejszego, wartą rozważenia perspektywą będzie mała saszetka lub nerka na klucze i pieniądze, którą możesz przewiesić przez ramię lub nosić na biodrach.

warto przeczytać:  Jaka torebka na wakacje nad morzem? Jaką torebkę zabrać na plażę?

Torba turystyczna nie musi zawsze mieć formy torebki. Równie dobrze sprawi się plecak, który daje Ci nieco większą swobodę ruchu. Ciekawym rozwiązaniem również będzie worek, który możesz nosić zarówno na plecach, jak i jako torebkę. Taki worek to wygodne rozwiązanie na każdą dłuższą eskapadę.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
  1. 2
    Travelove

    A mi na wszelkich wyjazdach najlepiej sprawdza się plecak. Mam dzięki temu wolne ręce, a ciężar rozkłada się równomiernie i nie bolą mnie plecy podczas długich spacerów.

+ Leave a Comment