Jak dobrać krawat do koszuli


Dobranie odpowiedniego krawatu do koszuli może okazać wcale nie takie łatwe, jak niektórzy mogą sądzić. Nie ma tu w prawdzie żadnej głębokiej filozofii, ale zdecydowanie odpowiedni dobór tej części męskiej garderoby ma znaczenie, szczególnie od względem wizualnym. Niewłaściwy krawat do koszuli może wywołać dziwne spojrzenia ludzi, a przecież nie o to powinno chodzić. Elegancki mężczyzna powinien prezentować się nienagannie pod każdym względem.

Jakie są rodzaje krawatów

Za te najbardziej eleganckie uznaje się krawaty z jedwabiu, jednocześnie jeżeli także i wnętrze krawatu jest z tego materiału, to z pewnością i jego związanie będzie łatwiejsze. Niektóre krawaty mają też domieszki innych tkanin, jak bawełna czy len. Bardziej luźne style, jak sportowe czy tweedowe marynarki pozwalają na zakładanie krawatów wełnianych, tweedowych czi innych. Jeżeli zaś chodzi o długość, trzeba pamiętać, że koniec krawatu powinien sięgać paska.

Jaki krawat do gładkiej koszuli?

Przy gładkich koszulach ważne są kolory, w tym przypadku można także postawić na krawaty ze wzorami. Najłatwiej jest przy białej koszuli, ponieważ może to być dowolny kolor i wzór. Przy kolorowych koszulach, należy pamiętać o tym, by dobrać do niej krawat w kontrastującym albo przynajmniej wyróżniającym się ciemniejszym kolorze.

Jaki krawat do prążkowanej koszuli?

Przy koszulach w delikatne prążki najlepiej prezentują się krawaty z paski z różnym rozmiarem. Najlepiej również nie szaleć z kolorami i powinien być jeden główny, tak więc przy błękitnej koszuli dobry będzie mocny granatowy krawat. Przy prążkach mocnych, krawat powinien być dobrany pod względem koloru koszuli, tak więc przy granatowej koszuli, będzie to granatowy krawat, zarówno gładki, jak i ze wzorem.

Elegancki mężczyzna w garniturze

Jaki krawat do koszuli w kratę?

Koszule w kratę dobrze komponują się zarówno z krawatami gładkimi, jak i ze tymi we wzory. Najlepiej jest, gdy kolor krawata jest zbliżony odcieniem do pasków na koszuli, jeżeli więc mamy koszulę w drobną granatową kratę, powinniśmy wybrać granatowy krawat. Można też pójść w stronę kontrastu i dobrać jasno kolorowy krawat, ważne jest jednak, by miał te same podstawowe barwy. Przy koszulach z mocną kratą, krawat powinien łagodzić wizualizację całości, najlepiej więc wyglądają krawaty w jednolitej barwie (granatowe lub czarne) lub z drobnym, subtelnym wzorem.

Jaka szerokość krawata?

Szerokość powinna być dopasowana do wzrostu i sylwetki posiadacza, a także do szerokości klap marynarki. Podstawową zasadą jest, że najszersza część krawata nie powinna być szersza od najszerszej części klap marynarki. Przy niskich i krępych sylwetkach lepiej sprawdzają się wąskie krawaty, natomiast przy wysokich i szczupłych szersze. Najbezpieczniej jest jednak nosić krawaty w średnim rozmiarze.

Jak wiązać krawat?

Węzłów do krawatów jest wiele, a to, który się wybierze zależy głównie od tego jaki mamy fason kołnierzyka koszuli. Przy małych kołnierzach powinno się wiązać jak najmniejsze węzły, czyli proste i pojedyncze. Z kolei przy kołnierzykach większych, tak zwanych włoskich, lepiej sprawdzają się grubsze węzły.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

3 Comments

Add yours

+ Leave a Comment