Jaki film dla dwojga? 5 filmów na wieczór


On by chciał obejrzeć jakąś dynamiczną sensację, ona na zmianę zabawny lub tkliwy romans. Jak pogodzić ze sobą odmienne gusty filmowe? Sprawdźcie 5 propozycji na filmy dla dwojga, idealne na (nie)romantyczny wieczór.

1. Nietykalni

Jeśli jakimś cudem jeszcze nie oglądaliście filmu Nietykalni, musicie to nadrobić w najbliższy wieczór. A jak już go widzieliście, zobaczcie jeszcze raz. I kolejny. I tak w kółko, ponieważ jest to film uważany za jeden z najlepszych ostatnich lat i można go oglądać w nieskończoność.

François Cluzet jako Phillipe, sparaliżowany milioner, którego nic nie cieszy i Omar Sy, młody mężczyzna, który dopiero co wyszedł z więzienia, a mimo to wykazuje się niepoprawnym optymizmem. Opowiedziana w przemyślany sposób historia, szczerość, bezpretensjonalność – to trzy główne cechy tej komedii.

Nietykalni to doskonały przykład filmu, który potrafi niepostrzeżenie wzruszyć i zmusić do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób przeżywamy swoje życie, a to wszystko za sprawą humoru i kilku celnych zdań. Majstersztyk jednym słowem.

2. Iluzja

Iluzja to thriller, który bez wątpienia spodoba się Wam obojgu. Opowiada o czwórce iluzjonistów, którzy w trakcie swoich przedstawień okradają banki i konta milionerów, rozdając pieniądze publiczności. A wszystko robią według wytycznych nieznanego guru, by trafić do elitarnej grupy iluzjonistów.

Choć może brzmi to banalnie, film jest dopracowany w każdym szczególe. Magiczne „sztuczki” zachwycają efektownością, by w końcu zaskoczyć prostotą wykonania. Widz po obejrzeniu filmu jest pod wrażeniem, nie tylko samej fabuły, ale też pomysłu. I nieoczekiwanym zwrotem akcji.

Pisząc o tym filmie, nie da się nie wspomnieć o doskonałej obsadzie aktorskiej. W role głównych postaci wcielili się: Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Isla Fisher, Dave Franco, Mark Ruffalo, Michael Caine i Morgan Freeman.

3. Podróż na sto stóp

Podróż na sto stóp to bardzo przyjemny film, którego akcja osadzona jest w małym miasteczku we Francji. Hinduska rodzina, w poszukiwaniu lepszego życia, przeprowadza się do Europy. Traf sprawił, że zatrzymali się na dłużej w urokliwej mieścinie…

Podróż na sto stóp to film z kulinarnym motywem przewodnim. Co więcej, to kolejny film, który pokazuje jak jedzenie, nawet całkowicie odmienne, może łagodzić obyczaje. I choć znowu pomysł brzmi banalnie, realizacja jest zaskakująco dobra.

Podróż na sto stóp to komedio-dramat z nienachalnym motywem miłosnym w tle. I z cudowną Helen Mirren w roli głównej.

4. Życie od kuchni

Życie od kuchni to niczym niezaskakująca komedia romantyczna. To, co sprawia, że film ten jest lepszy od innych produkcji tego typu, to klimat. I aktorzy, którzy z typowych bohaterów stworzyli interesujące postacie.

W główne role wcielili się: Catherine Zeta-Jones, Aaron Eckhart i Abigail Breslin. Nie jest to co prawda film na miarę Nieodpartego uroku, jednak na spokojny wieczór we dwoje sprawdzi się idealnie.

5. Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona to najlepsza propozycja na film dla dwojga, zwłaszcza na walentynkowy wieczór. Opowiada o dwóch amerykankach, które podczas wakacji w Barcelonie poznały charyzmatycznego i pociągającego Juana Antonio.

Komplikacje zaczynają się, gdy odkrywają, że obie fascynują się tym mężczyzną… I jego żoną…

Zachwycająca Penelope Cruz, Scarlett Johansson, Rebecca Hall, przystojny Javier Bardem i Woody Allen jako reżyser i scenarzysta – ten film po prostu nie miał prawa się nie udać.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment