Kochanie, sam będę prowadził księgowość, nie dam zarobić księgowej!


Prowadzisz własny biznes i czujesz, że wszystko możesz robić sam. Nie potrzebujesz pomocy, bo wszystko sprawdzisz w internecie. Pewnego dnia wypowiadasz słowa: kochanie, sam będę prowadził księgowość, nie dam zarobić księgowej! Twoja żona już wie, że to początek końca, ale Ty dopiero się o tym przekonasz. Dlaczego księgowość jest tak skomplikowana i dlaczego warto powierzyć ją specjalistom? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu.

1. Czy jesteś w stanie zająć się księgowością samodzielnie?

Jeśli wszystko, co związane z księgowością, kojarzy Ci się tylko z PITEM i CITEM, to rzeczywistość może okazać się niestety znacznie mniej przyjemna. Obowiązki biura rachunkowego to o wiele więcej niż może się Tobie wydawać (przykład oferty TaxExpert.com.pl) i często wiążą się z ciągłymi wizytami w urzędach. Niezbędne jest bowiem regularne prowadzenie ksiąg rachunkowych czy rejestrów VAT. Jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, to z całą pewnością warto powierzyć rachunkowość w swojej firmie komuś, kto się na tym zna. W innym wypadku możemy nie tylko stracić czas, ale również borykać się z problemami, które wynikają z nieprawidłowo wypełnionych dokumentów.

warto przeczytać:  Wybieramy z partnerem meble dla dziecka, czyli jak zadowolić nie tylko dziecko

2. Oszczędność pieniędzy, ale czy oszczędność czasu?

Ok, parę złotych w kieszeni, to realna korzyść. Nie da się ukryć. W rzeczywistości jednak warto sprawdzić wiarygodnie, ile czasu można stracić na załatwianie spraw w urzędach lub wypełniając druki, w które dopiero trzeba się wczytać. Czas, który tracony jest na sprawy związane z księgowością, mógłby być poświęcony na rozwijanie firmy lub zdobycie nowych klientów. Warto pogodzić się z faktem, że nie we wszystkim jesteśmy najlepsi i czasami, choć to trudne, trzeba oddać wykonanie pewnych czynności fachowcom, którzy zrobią je zdecydowanie szybciej i lepiej. Jeśli wliczyć w to kary urzędowe, to może się to również okazać rozwiązanie tańsze.

warto przeczytać:  Żakiety damskie, jak dobierać? Co znajdziemy w ofercie sklepów?

3. Zalety zewnętrznej księgowości

Zalet zewnętrznej księgowości jest naprawdę wiele. Przede wszystkim nie martwimy się o to, by ponosić koszty pracy następnej osoby w firmie. Jeśli wynajmujemy biuro rachunkowego, to płacimy tylko za wykonanie usługi. Dodatkowo oszczędzamy czas, ponieważ księgowi reprezentują nas w urzędach, dzięki czemu nie musimy marnować cennych godzin w niekończących się kolejkach. Warto również zwrócić uwagę na to, ze doświadczony księgowy doradzi nam, w jaki sposób zoptymalizować koszty prowadzenia przedsiębiorstwa, a także powie nam, o jakie dotacje warto się starać. Profesjonalista, który zajmuje się księgowością to właściwie nasz partner w biznesie i doradca, dzięki któremu rozwój naszej firmy może przebiegać znacznie sprawniej.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

6 Comments

Add yours
 1. 1
  racon

  Nigdy nie podjęłabym się samodzielnej księgowości, bo się na niej nie znam i nawet gdybym szukała informacji w sieci, nigdy nie miałabym pewności. Jednak lepiej oddać to specjaliście i nie ryzykować.

 2. 2
  Nigdyniebedęksięgowym

  To zrób od razu z mężem rozdzielna majątkową, kiedy za jego błędy US przyśle komornika. Prosty przykład z polityki. drogo kosztuje ugrupowanie .N błąd księgowego podczas wyborów.

 3. 3
  Lukrecja

  Są rzeczy na których nie można oszczędzać. I to właśnie jest ksiegowość. A gdy facet się upiera, to chyba lepiej zastosować radę Nigdyniebedęksięgowym….

 4. 4
  księgowa

  Samodzielna księgowość może kosztować więcej niż wynajęcie księgowej. Serio! Kary same się nie zapłacą. Lepiej zając się prowadzeniem firmy, a nie nauką rachunkowości.

 5. 6
  Makaron Ryżowy

  Hmm, i to, i to kosztuje, ale chyba lepiej zlecić księgowe sprawy profesjonalistom, żeby potem w razie czego nie płacić urzędom. Oni się potrafią o 1 grosz oburzać i mogą być przykre konsekwencje, gdy popełnimy jakiś błąd.

+ Leave a Comment