Kochanie, sam będę prowadził księgowość, nie dam zarobić księgowej!

Kochanie, sam będę prowadził księgowość, nie dam zarobić księgowej!


Prowadzisz własny biznes i czujesz, że wszystko możesz robić sam. Nie potrzebujesz pomocy, bo wszystko sprawdzisz w internecie. Pewnego dnia wypowiadasz słowa: kochanie, sam będę prowadził księgowość, nie dam zarobić księgowej! Twoja żona już wie, że to początek końca, ale Ty dopiero się o tym przekonasz. Dlaczego księgowość jest tak skomplikowana i dlaczego warto powierzyć ją specjalistom? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu.

1. Czy jesteś w stanie zająć się księgowością samodzielnie?

Jeśli wszystko, co związane z księgowością, kojarzy Ci się tylko z PITEM i CITEM, to rzeczywistość może okazać się niestety znacznie mniej przyjemna. Obowiązki biura rachunkowego to o wiele więcej niż może się Tobie wydawać (przykład oferty TaxExpert.com.pl) i często wiążą się z ciągłymi wizytami w urzędach. Niezbędne jest bowiem regularne prowadzenie ksiąg rachunkowych czy rejestrów VAT. Jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, to z całą pewnością warto powierzyć rachunkowość w swojej firmie komuś, kto się na tym zna. W innym wypadku możemy nie tylko stracić czas, ale również borykać się z problemami, które wynikają z nieprawidłowo wypełnionych dokumentów.

2. Oszczędność pieniędzy, ale czy oszczędność czasu?

Ok, parę złotych w kieszeni, to realna korzyść. Nie da się ukryć. W rzeczywistości jednak warto sprawdzić wiarygodnie, ile czasu można stracić na załatwianie spraw w urzędach lub wypełniając druki, w które dopiero trzeba się wczytać. Czas, który tracony jest na sprawy związane z księgowością, mógłby być poświęcony na rozwijanie firmy lub zdobycie nowych klientów. Warto pogodzić się z faktem, że nie we wszystkim jesteśmy najlepsi i czasami, choć to trudne, trzeba oddać wykonanie pewnych czynności fachowcom, którzy zrobią je zdecydowanie szybciej i lepiej. Jeśli wliczyć w to kary urzędowe, to może się to również okazać rozwiązanie tańsze.

3. Zalety zewnętrznej księgowości

Zalet zewnętrznej księgowości jest naprawdę wiele. Przede wszystkim nie martwimy się o to, by ponosić koszty pracy następnej osoby w firmie. Jeśli wynajmujemy biuro rachunkowego, to płacimy tylko za wykonanie usługi. Dodatkowo oszczędzamy czas, ponieważ księgowi reprezentują nas w urzędach, dzięki czemu nie musimy marnować cennych godzin w niekończących się kolejkach. Warto również zwrócić uwagę na to, ze doświadczony księgowy doradzi nam, w jaki sposób zoptymalizować koszty prowadzenia przedsiębiorstwa, a także powie nam, o jakie dotacje warto się starać. Profesjonalista, który zajmuje się księgowością to właściwie nasz partner w biznesie i doradca, dzięki któremu rozwój naszej firmy może przebiegać znacznie sprawniej.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...