Mała, ale pojemna torebka na wakacje. Jaką torebkę zabrać na krótki urlop?


Torebki letnie i torebki, które nosimy na co dzień, różnią się między sobą wieloma cechami. Letnia torebka będzie lżejsza i mniejsza, ale ważne jest również, aby była pojemna. Jaką torebkę najlepiej zabrać na krótki urlop?

Jaką torebkę zabrać na wakacje?

Wakacyjna torebka to niewątpliwie jedno z najważniejszych letnich akcesoriów. Przyda się nam zarówno podczas intensywnego zwiedzania, jak i w przypadku leżenia na plaży. Zależnie od miejsca, w które jedziesz, ważne jest, aby torba była wygodna i pasująca do okoliczności. Na trekking górski przyda Ci się torba z przegródkami, najlepiej z nieprzemakalnej tkaniny. Na plażę – pleciony kosz lub torba z gładkiego materiału, z której łatwo strzepiemy na przykład pasek. A na zagraniczny wypad najlepsza będzie nieco większa torba lub plecak, do którego będziesz mogła wrzucić kupione po drodze na lokalnym targu pamiątki. Równie dobre i uniwersalne torby materiałowe – sprawdzą się w każdej sytuacji.

warto przeczytać:  Torebka na wakacje, do pracy, na wesele… Jak dopasować torebkę do okazji?

Mała czy pojemna torebka na wakacje?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, gdzie jedziemy na wakacje. Zakładając jednak, że mamy przed sobą krótki urlop, najprawdopodobniej nie będziemy potrzebować wielkiej torby. Dobrze, żeby co nieco zmieściło się w naszej torebce, jednak zbyt obszerna torba utrudni nam wyjazd. Najlepiej by było, gdyby nasza torba miała przegródki i porządkowała rzeczy, które zabieramy na wyjazd.

Nieco inną kwestią jest torba, w którą pakujemy się na krótki weekendowy wyjazd. Taka torba powinna być już nieco większa, najlepiej jeśli ma przegródki i posiada wymiary nie większe niż 60x40x30 centymetrów, czyli wymiary wymaganego do samolotu bagażu podręcznego.

warto przeczytać:  Jak spakować się na wakacje? Jaka walizka, jaka torebka na wakacje?

Modna torebka na krótki urlop

Jeśli chcemy wybrać torbę, którą weźmiemy ze sobą na krótki urlop, i nie jest to torba podręczna, tylko taka, w którą pakujemy się na cały wyjazd, warto, żeby była uniwersalna. W tym przypadku odpadają wszelkie kwiatki i wzory – najlepiej jeśli torba byłaby jedno albo dwukolorowa. Jest to ważne dlatego, że być może tej samej torby użyjesz podczas wyjazdu służbowego, być może zimą? Jeśli jednak nie ma to dla Ciebie znaczenia, możesz wybrać taki fason, jak Ci pasuje. Warto upewnić się, że torba będzie wykonana z mocnego, najlepiej wodoodpornego materiału.

warto przeczytać:  Turystyczna torebka na wakacje – czym powinna się charakteryzować?

Jeśli natomiast zastanawiasz się nad torbą podręczną, która będzie modna w sezonie letnim, pamiętaj o klasyce – wszelkiego rodzaju kwiatach, a także paskach. Czerń i biel to niekoniecznie modne kolory latem, ale paski są jak najbardziej ok, tak samo jak motywy marynarskie. Modne są także kolory pastelowe oraz cukierkowe, wszelkie plecionki i ekologiczne tkaniny. Ważne, żeby Twoja torba miała kieszonki i przegródki, do których będziesz mogła włożyć letnie akcesoria oraz zakupione pamiątki.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
  1. 1
    Marcela

    Ja bardzo lubię zabierać nerki na wakacje. Są idealne na miasto, wycieczki czy imprezy. Do tego mam ją cały czas na oku, więc nie obawiam się, że padnę ofiarą kieszonkowca. Polecam, Dziewczyny! 😀

  2. 2
    Ruloniś

    Taka listonoszka ze zdjęcia jest całkiem konkret. Mam taką i to jest szok ile ona potrafi zmieścić xD na spokojnie się do niej pakuję na 5 dni XD

+ Leave a Comment