Minibaseny – co to właściwie jest? czy to jacuzzi?


Kto z nas nie uwielbia wylegiwać się w ciepłej kąpieli? A jeśli dodatkowo połączyć to z odrobiną luksusu, jaką może zapewnić minibasen, powstaje idealny sposób na spędzenie wieczoru po długim, męczącym dniu. Dlatego zobaczcie jakie są zalety minibasenów i co mają wspólnego z jacuzzi.

Co to jest minibasen?

Minibasen to całoroczna, zewnętrzna wanna do masażu wodnego. Tym różni się od klasycznej wanny do hydromasażu, która może być montowana w domu, że woda nie jest z niej wylewana po każdej kąpieli, tylko poddaje się ją filtracji – tak jak w przypadku normalnego basenu. Co ciekawe, minibaseny można spotkać pod różnymi nazwami, np. spa, minibasen spa, wanna, wanna spa, jacuzzi czy whirlpool. A więc minibaseny, to tak naprawdę jacuzzi (więcej: actigroup.pl/minibaseny-jacuzzi-sundance-spas), które montowane są na zewnątrz, najczęściej w ogrodzie. I choć to niemały wydatek, warto zastanowić się nad zakupem wanny spa. Trzeba tylko zwracać uwagę na jej wytrzymałość, energooszczędność oraz jakość hydromasażu.

A jakie są opcje do wyboru? Minibaseny dzieli się najczęściej na jacuzzi do zabudowy oraz wolnostojące. Sprawdź czym się różnią.

Jakie jacuzzi do zabudowy?

Ten rodzaj minibasenu wbudowany jest w ziemię, w związku z czym wygląda jak zwykły basen, z tą różnicą, że jest dużo mniejszy. Woda najczęściej znajduje się na równi z powierzchnią, na której wanna spa jest zabudowana. A jej ilość kontrolują odpowiednie czujniki, które sprawiają, że poziom wody nie wzrasta wraz z ilością ludzi – dzięki temu nie dochodzi do przelania. Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest efektywny system oczyszczania wody, co zapewnia rynna przelewowa oraz duży filtr. Najczęściej takie minibaseny stosuje się jednak w miejscach publicznych, gdzie korzysta z nich wiele osób. W przydomowym ogródku mogą być po prostu nieergonomiczne, ponieważ wymagają montażu dodatkowych specjalistycznych urządzeń.

Jakie jacuzzi wolnostojące?

Jacuzzi wolnostojące może znajdować się w praktycznie każdym miejscu, ponieważ wymaga wyłącznie stabilnego podłoża. Można z niego korzystać przez cały rok, ponieważ dzięki specjalnym grzałkom oraz systemom izolacji, woda pozostaje cały czas ciepła. Tylko w tym przypadku woda zawsze musi być poniżej brzegu wanny, ponieważ jej poziom będzie się podnosić za każdym razem, gdy nowa osoba wejdzie do jacuzzi. Takie minibaseny mają też najczęściej rozbudowane systemy hydromasażu. To idealne rozwiązanie do Waszego ogrodu.

Zalety hydromasażu

O tym, że hydromasaż ma działanie relaksacyjne wie każdy, jednak wiele osób zapomina o jego leczniczych właściwościach. O regularne kąpiele wodne z masażem powinny zadbać osoby cierpiące na nadciśnienie, reumatyzm, bóle i zapalenie stawów oraz na choroby układu oddechowego. Hydromasaż poprawia samopoczucie i redukuje stres, pomoże także osobom, którym dokucza bezsenność. Jego cudowne działanie dostrzegą również kobiety walczące z cellulitem oraz z rozstępami.


Jak widać, jest wiele powodów dla których warto pomyśleć o zakupie minibasenu spa. Tylko dobrze byłoby skonsultować się w tej kwestii ze specjalistami, którzy dobiorą jacuzzi do Waszych potrzeb i możliwości. I pamiętajcie, że w takiej zewnętrznej wannie z hydromasażem możecie się kąpać przez cały rok…

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

4 Comments

Add yours
  1. 3
    Ruda

    Wydaje mi się, że całkiem sporo. No skoro może tam usiąść kilka osób… Trzeba by poczytać. Bardzo mi się takie dżakuzi podoba! Szkoda,że nie mam go gdzie postawić…

+ Leave a Comment