Narty, kuligi, skutery śnieżne, a nawet paintball – zobacz jak możesz bawić się zimą w górach!


Zima, wszędzie leży śnieg – czy to dobry moment na wyjazd w góry? Ależ oczywiście. Góry zimą dostarczają wielu atrakcji.

Zjeżdżaj na nartach

Oczywiście zima i góry dla wielu oznacza głównie jedno – narty! Ośnieżone stoki, szusowanie, wyciągi – to jest to, na co niektórzy czekają cały rok. Bez względu na to, czy wolicie narciarstwo zjazdowe czy biegowe, z pewnością znajdziecie dla siebie wiele tras, zapewniających dobre wrażenia.

A jeżeli do tej pory nie próbowaliście tej rozrywki, to nigdy nie jest za późno, żeby się z nią zapoznać – nauka jazdy na nartach zjazdowych i biegowych w bcamp.pl to nic trudnego. Nie powinno to przekraczać naszych możliwości, a jest szansa, że spodoba nam się takie spędzanie czasu zimą i zaczniemy lubić tę porę roku, która być może teraz kojarzy nam się tylko z mrozem.

Weź udział w kuligu

W dawnych czasach ulubiona rozrywka szlachty, obecnie dostępna dla każdego. Nie ma to jak orzeźwiająca jazda przez ośnieżony las. A w górach to już najlepiej. Oczywiście jak kulig, to taki prawdziwy. Żadne tam podczepianie sanek do samochodu, bo nie o to chodzi w tej zabawie, żeby wdychać spaliny. Kulig z prawdziwego zdarzenia to kulig konny, obowiązkowo z porządnymi dużymi saniami. Do tego wieczorowa pora, blask pochodni, a na koniec ognisko i góralska muzyka. Żadnych półśrodków. W polskich górach działają firmy, które specjalizują się w organizowaniu takich właśnie atrakcji.

konny kulig

Przejedź się skuterem śnieżnym

Ale nie tylko kulig można polecić dla miłośników zimowych górskich przejażdżek. Jeśli ktoś woli większą prędkość i więcej adrenaliny, może skorzystać ze skuterów śnieżnych. W górach nie brakuje ośrodków organizujących takie wyprawy. Godzina lub dwie spędzone na jedno- bądź dwuosobowym skuterze to sama przyjemność. Pod opieką przewodnika można przemierzać zaśnieżone górskie szlaki i podziwiać malownicze widoki. Taka atrakcja na długo zostaje w pamięci.

Wybierz się na paintball

Dla miłośników paintballa zima nie jest powodem, by rezygnować z ulubionej rozrywki. Zresztą niektórzy wręcz lubią, gdy warunki są nieco bardziej ekstremalne. A i śnieżne zaspy mogą stanowić dodatkową zasłonę, pozwalającą podkraść się niepostrzeżenie do przeciwnika.

Odpocznij w basenach termalnych

Zimą wcale nie musimy marznąć. Jeśli więc postanowimy na trochę odpocząć od wszędobylskiego chłodu, możemy skorzystać z wypoczynku w basenach geotermalnych. Miłośnicy takich ciepłych, relaksujących kąpieli ściągają przede wszystkim do Białki Tatrzańskiej, ale popularnością cieszy się też ośrodek w Zakopanem, który ma do zaoferowania między innymi zewnętrzny basen geotermalny (tak, zimą też można z niego korzystać) i ponad 166-metrową zjeżdżalnię.

Przemierzaj górskie szlaki

Oczywiście zimą można też robić w górach to samo, co o każdej innej porze roku – udawać się na wędrówki po szlakach. Trzeba tylko mieć na uwadze, że jest to trudniejsze niż latem i wymaga zachowania większej ostrożności.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours