Ultrabooki – lekkie laptopy dla kobiet, notebook do damskiej torby!


Obecnie na rynku komputerowym jest tyk duży wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie, ale jest też jeden problem. Na co zwrócić uwagę, skoro zalewa nas ilość nowoczesnych urządzeń? Jaki komputer spełni kobiece wymagania? Dlaczego warto postawić akurat na ultrabooka?

Ultrabook, czyli co?

Aby jakiś sprzęt można było nazywać ultrabookiem, musi on spełniać szereg wymagań. Część z nich dotyczy wyglądu. Ultrabooki to przede wszystkim zgrabne i ładne laptopy (porównanie na zadowolenie.pl). Ponadto, takie komputery muszą ważyć do 2 kilogramów (już z baterią), powinny być „cienkie” – maksymalna grubość to 21-23 mm, zawierać w standardzie dysk SSD lub hybrydowy, ekran dotykowy (to podstawowe wyposażenie ultrabooków od 2013 roku), a także powinny wyróżniać się wizualnie.

warto przeczytać:  5 pomysłów na prezent urodzinowy dla chłopaka

Dlaczego kobiety wybierają ultrabooki?

Ultrabooki wyróżniają się designerskim wyglądem. Producenci takich urządzeń pomyśleli o kobietach i stworzyli modele, które nie są toporne, kanciaste i nie zawsze są w ciemnych barwach. Parametry ultrabooków są często lepsze niż standardowych komputerów, dlatego w tym przypadku można kierować się także wyglądem, a jest z czego wybierać, bo eleganckich urządzeń nie brakuje.

Czym charakteryzują się ultrabooki?

Jak już sama nazwa wskazuje, te laptopy pod każdym względem są ultra. Ultracienkie, ultraszybkie, ultrawydajne, ultralekkie. Czy trzeba jeszcze do tego laptopa przekonywać? Nie tylko kobiety doceniają zalety takiego urządzenia. To, że ultrabook zmieści się do większej torebki, a przy tym jej nie obciąży, to główny argument, chociaż nie tylko to jest istotne. Ultrabook gwarantuje bowiem sprawną pracę.

warto przeczytać:  Siłownia albo mecz. Sprawdź co może robić facet bez kobiety

Do czego przyda się ultrabook?

Przede wszystkim do pracy. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, korzystanie z tego urządzenia staje się po prostu przyjemne. Nic się nie zacina, wszystko płynnie działa, podsumowując, jest to po prostu urządzenie idealne. Podczas gdy ultrabook znajduje się w stanie uśpienia i użytkownik lub użytkowniczka chcą znów z niego skorzystać, urządzenie włączy się w czasie do 6 sekund. To dopiero wynik!

Ultrabook – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Warto pomyśleć do czego będziemy używać ultrabooka i zdecydować się na rozmiar ekranu. Najczęściej wybierane są takie o rozmiarze 13,3 cala. Są też mniejsze i większe, wszystko zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania. Warto też zwrócić uwagę na to, czy mają powłokę antyrefleksyjną. Docenimy ją, kiedy będziemy korzystać z komputera będąc na dworze lub w mocno oświetlonym pomieszczeniu.

warto przeczytać:  Jak upolować faceta online?

Istotny będzie również czas pracy baterii. Niektóre modele mogą wytrzymać nawet cały dzień bez ładowania. Warto zwrócić uwagę na akumulator. Zakładając, że często będziemy korzystać z tego urządzenia „w ruchu”, żywotność baterii jest kluczową kwestią. Poza technicznymi danymi warto poszukać opinii użytkowników danego komputera. Czasem co innego jest w instrukcji, a co innego w rzeczywistości. Porady użytkowników ultrabooka mogą pomóc w wyborze odpowiedniego modelu dla siebie.

Rating: 4.6/5. From 5 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

3 Comments

Add yours
  1. 1
    pasjonat

    ultrabooki firmy Apple, czyli mac book pro z retina lub mac book air….. eh to i tak jeszcze high level dla tego co jest na rynku ===> marzy mi siu0119! :)))

+ Leave a Comment