Jak spakować się na wakacje? Jaka walizka, jaka torebka na wakacje?


Okres wakacyjny to piękny czas, może jednak być związany ze stresem, jeśli nie zdołamy spakować się w odpowiedni sposób. Każdy z nas chce spakować się dobrze, a przede wszystkim skutecznie. Walizka czy plecak? I jaką torebkę najlepiej zabrać na wakacje?

Jak spakować się na wakacje?

Spakowanie odpowiednich rzeczy na urlop jest niezwykle ważne. Od tego jak się spakujemy, zależy nasze samopoczucie, wygoda i poczucie bezpieczeństwa. W podróży najlepiej mieć ze sobą małą walizkę lub plecak, który będzie możliwie lekki i kompaktowy. Najważniejszym jednak pytaniem, które trzeba sobie zadać przed rozpoczęciem pakowania, jest charakter wyjazdu. W zależności od tego, czy jedziemy w góry, czy do tropików, do hotelu czy pod namiot, przydadzą się nam inne rzeczy. Jeśli mamy już zabookowany hotel, w którym wiemy, że czeka na nas pościel i posiłki, nie bierzmy ze sobą śpiwora i zestawu do gotowania; jeśli zaś wybieramy się na pieszą wędrówkę lub spływ kajakiem, takie rzeczy będą wskazane, jednak warto spakować je tak, aby zabierały jak najmniej miejsca.

warto przeczytać:  4 męskie przyzwyczajenia, które rujnują związek

Odpowiednia walizka na wakacje

Jeśli w podróż wybieramy się samolotem lub transportem turystycznym, walizka będzie skutecznym i wygodnym rozwiązaniem. W przestrzeni miejskiej walizka na kółkach nie obciąży naszych pleców i niezależnie od tego, ile rzeczy będzie mieściło się w środku, nie odczujemy tego, prowadząc ją po chodniku. Walizka na kółkach nie jest oczywiście dobrym pomysłem, gdy wybieramy się w podróż w trudniejszych warunkach, lub na taki rodzaj urlopu, który będzie związany z aktywnością i częstszym przemieszczaniem się – w takim wypadku najlepszy jest plecak.

Jeśli chcesz spakować się dobrze, ważne jest rozplanowanie wszystkich potrzebnych rzeczy, oraz oczywiście ograniczenie ich do minimum. W większości miejsc możemy kupić ubranie czy inne akcesoria, które na miejscu mogą okazać się potrzebne – jednak jeśli jedziemy na tygodniowy, czy nawet dwutygodniowy urlop, nie ma sensu zabierać ze sobą całej szafy butów lub kilku strojów na romantyczną okazję. Wakacje to czas dla Ciebie, w którym lepiej jest chłonąć nowe smaki, zapachy i krajobrazy. Warto zmienić nieco swoje przyzwyczajenia i w czasie urlopu postawić na minimalizm.

warto przeczytać:  Jak funkcjonalnie urządzić sypialnię? Jakie wybrać meble, jakie dodatki?

Jak torebkę zabrać na wakacje

Odpowiednia torebka również jest szalenie ważna w przypadku każdego wakacyjnego wyjazdu. Niezależnie od tego, czy jedziesz w miejsce bardziej ekskluzywne, nad morze czy w góry, podręczna torebka zawsze się przyda. Kiedy duży plecak czy walizkę zostawimy już w hotelu, będziemy potrzebować małej torebki, do której będziemy mogli włożyć najpotrzebniejsze rzeczy podczas naszej wyprawy. Ważne, żeby torebka była niewielka, ale poręczna, taka, do której możemy włożyć najpotrzebniejsze rzeczy oraz pamiątkę, która akurat wpadnie nam w oko. Jeśli planujemy bardziej intensywny urlop, warto zabrać taką torebkę, którą możemy nosić również jako plecak.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours
  1. 1
    turist

    Dla mnie od lat ta sama technika – do samolotu walizka na kółkach i plecak szkolny do kabiny. Jak jadę samochodem – kilka miękkich toreb podróżnych. Jak autokarem i tak dalej – wybieram pakowny plecak.

+ Leave a Comment