Jak zrozumieć kobietę?


Dla większości facetów wszystko jest czarne lub białe, nie ma niedomówień i niejasności. Natomiast kobiety są o wiele bardziej skomplikowane i w przeciwieństwie do mężczyzn nieustannie obserwują i analizują, zarówno otoczenie jak i… Ciebie. Dlatego jeśli chcesz zrozumieć kobietę i co więcej – żyć z nią w zgodzie oraz w harmonii, musisz przestrzegać się kilku prostych zasad.

1. Uważne słuchanie kobiet

Jeśli chcesz zrozumieć kobietę, musisz trzymać się tej zasady. Co więcej, musisz nie tylko słuchać, ale także wysłuchać. Myślisz, że to to samo? No cóż, niestety nie i właśnie tu zaczynają się schody.

Większość mężczyzn uważa, że kobiety mówią półsłówkami i nigdy nie wyrażają wprost tego, czego oczekują. A to nieprawda. Faceci po prostu nie dość dokładnie słuchają.

Wyobraź sobie taką sytuację: jesteście na randce, ona o czymś opowiada. Ty, niby słuchasz, ale powoli zaczynasz myśleć o wczorajszym meczu… Wtedy następuje kulminacyjny moment: ona mówi coś ważnego lub zadaje pytanie, a Ty nie wiesz nawet o co chodzi… Potem dziwisz się, że nie powiedziała Ci czegoś wprost, a ją doprowadza to do szewskiej pasji.

Dlatego nie wystarczy, że będziesz jednym uchem słuchał kobiet. Musisz je wysłuchać. I zapamiętać co mówią.

2. Zrozumienie emocji kobiet

Uważasz, że dotychczas było trudno? Teraz dopiero się zacznie. Musisz nauczyć się rozumieć kobiece emocje.

Znowu warto przytoczyć jeden przykład dla zobrazowania problemu. Jesteś raczej spokojny, prawda? Ale jak coś Cię zdenerwuje, to od razu wybuchasz, a potem szybko wracasz do stanu pierwotnego. Twoja irytacja trwa krótko i możesz spokojnie wrócić do oglądania meczu.

Kobiety są o wiele bardziej emocjonalne. Co więcej – jak było to już wspomniane, one uwielbiają analizować emocje – swoje, Twoje, całego otoczenia. Dlatego musisz to uszanować i nie bagatelizować ich problemów tylko dlatego, że dla Ciebie są mało istotne. To, że macie inne priorytety nie oznacza, że jedne lub drugie mogą być gorsze.

Jak kobieta płacze – wysłuchaj ją, daj się uspokoić i pod żadnym pozorem nie mów, żeby nie płakała i że przesadza. Jeśli się wścieka – usuń się w cień, nie narażaj się i znowu uważnie słuchaj – pewnie powie coś, co nakieruje Cię na powód złości.

Widzisz? W sumie nie jest tak trudno. W zasadzie znowu wystarczy po prostu słuchać.

3. Znaczenie mowy ciała

Pamiętaj, że nie tylko za pomocą słów można się porozumieć. Kobiety wiele emocji wyrażają za pomocą mowy ciała, której Ty też musisz się nauczyć.

Teraz to Ty powinieneś zacząć obserwować swoją kobietą. Jak się zachowuje kiedy jest odprężona, szczęśliwa, a jak w sytuacjach stresowych lub gdy zaczyna „zionąć ogniem”, czyli po prostu jest zestresowana i dużo krzyczy. A na co dokładnie tak masz patrzeć?

Na jej gestykulację, postawę, mimikę twarzy, ton głosu. Jedno niewinne „Słucham?” z ust kobiety może być wypowiedziane takim tonem, że jego znaczenie bez trudu będzie można odgadnąć. I bynajmniej nie będzie chodziło o powtórzenie tego, co powiedziałeś, bo ona akurat nie dosłyszała…


Można by jeszcze wiele napisać na temat tego, jak zrozumieć kobietę, ale po co, skoro tak naprawdę sprawdza się to do dwóch rzeczy: uważnego słuchania i obserwowania jej zachowań oraz do uszanowania jej emocji. Co najlepsze, nie musisz nawet próbować wgłębiać się w skomplikowany świat jej uczuć – wystarczy, że pokażesz, że ich nie bagatelizujesz i że jest dla Ciebie ważna. Nie zaszkodzi też od czasu do czasu powiedzieć „Piękne dziś wyglądasz”, „Kocham Cię”, albo „Mam dla Ciebie prezent”…

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
  1. 2
    memo

    No właśnie! Czy istnieje ktoś, komu udało się zrozumieć kobietę? Ja w to szczerze wątpię, a jeżeli tak, to prosze o kontakt!

+ Leave a Comment