Kochanie, chcę pracować jako hostessa, czyli jak wybrać dobrą agencję hostess?


Co zrobić, jeśli któregoś dnia wpadnie ci do głowy śmiały pomysł, by zostać hostessą? Ano, jeśli jesteś przekonana, że to twoje powołanie, pora wyruszyć na poszukiwanie dobrej agencji, takiej w której rozwiniesz skrzydła i wykorzystasz najlepiej swój potencjał. Ba, ale po czym taką właśnie agencję rozpoznać?

Sprawdź portfolio agencji

Poszukiwania warto rozpocząć od przejrzenia internetu. Szanująca się agencja musi mieć oczywiście swoją stronę w sieci. Samo to, jak się prezentuje strona, czy jest wykonana profesjonalnie i robi dobre wrażenie pod względem wizualnym, wiele mówi o agencji, bo przecież w tej branży to właśnie wyczucie estetyki ma niebagatelne znaczenie.

Przede wszystkim jednak warto sprawdzić, czy w internecie udostępnione jest portfolio. Na stronach takich jak www.essentialmodels.pl, prowadzonych przez rzetelne agencje, możesz znaleźć dokumentację zdjęciową eventów, w których hostessy brały udział. Dzięki temu dowiesz się, jakie firmy podejmowały z daną agencją współpracę. Czy to duże, liczące się przedsiębiorstwa? Czy hostessy miały okazję promować rozpoznawalne w świecie marki?

warto przeczytać:  Kochanie, sam będę prowadził księgowość, nie dam zarobić księgowej!

Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, daje to pewne pojęcie o prestiżu danej agencji. Skoro z jej usług korzystają „grube ryby” świata biznesu, niewątpliwie świadczy to o tym, że cieszy się ona dużym zaufaniem. A skoro tak, to musiała na to zaufanie zapracować. Jest to więc prawdopodobnie agencja stawiająca na profesjonalizm. Czyli dobre miejsce dla kogoś takiego jak ty, kto chciałby być częścią takiego fachowego zespołu, prawda?

Skoro już będziesz na stronie agencji, sprawdź też, czy prowadzi bloga firmowego. Zobacz, jakie porusza się tam treści i czy artykuły prezentują wysoki poziom językowy i merytoryczny. W końcu blog jest platformą komunikacyjną z potencjalnymi klientami, więc to, co sobą reprezentuje, również świadczy o tym, z jaką agencją masz do czynienia.

warto przeczytać:  Jak upolować faceta online?

hostessa przy pracy

Dowiedz się, czego wymaga się od hostess

To właściwie oczywistość – żeby aplikować do jakiejkolwiek agencji, musisz przecież poznać jej wymagania względem kandydatek. Ale, widzisz, przy tej okazji możesz się również dowiedzieć czegoś o samej agencji. Bo to, jakie stawia się pracownikom wymagania, również jest świadectwem tego, na ile poważnie dana instytucja podchodzi do branży, w której działa.

Dzięki liście wymagań dowiesz się, jakie zadania w danej agencji wyznacza się hostessom. Czy wymagana jest tylko ładna buzia i szczery uśmiech? Czy może stawia się na inne umiejętności? Wbrew temu, co wielu może myśleć, hostessy z bardziej prestiżowych agencji nie pełnią jedynie roli ozdobników podczas imprez okolicznościowych.

warto przeczytać:  Wybieramy z partnerem meble dla dziecka, czyli jak zadowolić nie tylko dziecko

Muszą umieć nawiązać rozmowę, dobrze promować określony produkt i dbać o atmosferę podczas eventu, dlatego wymaga się od nich dużych umiejętności komunikacyjnych. W agencjach z wyższej półki dobrze widziana jest też znajomość języków obcych. Dzięki tej umiejętności hostessy mogą brać udział w bardziej prestiżowych wydarzeniach z udziałem zagranicznych gości.

Jeśli więc nie zadowoli cię praca, w której będziesz tylko stać i się uśmiechać, lecz przeciwnie, szukasz wyzwań i możliwości do dalszego rozwoju, zwróć uwagę właśnie na te agencje, które od hostess wymagają „czegoś więcej”.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours