Typy ludzi na imprezach


Każdy zdrowy człowiek bywa w swoim życiu na setkach imprez. Wydawałoby się, że powinny się od siebie znacząco różnić, jednak w rzeczywistości zawsze spotykamy podobne typy ludzi. Chciałbym się przyjrzeć bliżej temu ciekawemu zjawisku socjologicznemu i opisać kilka rodzajów imprezowiczów, które spotykałem za każdym razem.

Sportowiec

Wzrastająca popularność zdrowego stylu życia sprawia, że bardzo łatwo spotkać osobę, która właśnie zaczęła ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Niestety, czasami taka postać cechuje się nadgorliwością. Z jej ust możemy wtedy usłyszeć takie słowa na temat spożywanych posiłków i napojów:

 • Wiesz, ile to ma kalorii?
 • Nie jem takich śmieci!
 • Jak możesz takie rzeczy w siebie pchać?
 • Alkohol? Nigdy w życiu. Wiesz jak to obniża kondycję? Nie po to ćwiczę cały tydzień, żeby potem przez weekend wszystko zniszczyć.
warto przeczytać:  Na co zwracają uwagę mężczyźni? 5 szczegółów w damskim wyglądzie, o które warto zadbać

Dowiedzieć się możemy również wiele na temat jej sportowych sukcesów. Nie umniejsza ich fakt, że kariera sportowa została rozpoczęta dwa tygodnie wcześniej.

Para, która wiecznie się kłóci

To już absolutny klasyk. Zawsze pojawić się musi wieloletnia para, która uwielbia kłócić się publicznie. Zwykle seria scen z ich udziałem przeplatana jest płaczem, trzaskaniem drzwiami, a także znaczącymi wyjściami na zewnątrz, które mają służyć przewietrzeniu się i zrobieniu lepszego wrażenia. Pamiętajcie, żeby nie pytać, co się stało lub czy wszystko w porządku. Jeśli popełnicie ten błąd, to możecie uznać imprezę za straconą.

Rodzeństwo

Jeśli organizujesz domówkę i całkiem przypadkiem Twoje rodzeństwo zjawi się na niej niezapowiedziane, to musisz liczyć się z tym, że wkrótce rozpocznie się szantaż. Siostry lub brata nie można niestety wyrzucić na zewnątrz. Nie chodzi tu oczywiście o uczucia rodzinne. Prawdziwym powodem jest możliwość poinformowania rodziców o tym, co działo się pod ich nieobecność. Jesteśmy więc zmuszeni do tego, by częstować ich alkoholem i przekąskami.

warto przeczytać:  Sylwester za granicą - na 4 sposoby!

Dres

Zwykle też pojawia się na imprezie typ, którego praktycznie nikt nie zna. Niekoniecznie musi on być ubrany w typowy dres, jednak jego zachowanie zawsze go zdradza. Przede wszystkim próbuje przy każdej możliwej sytuacji udowadniać swoją męskość. Często również interesuje się Twoim życiem, pytając, czy nie masz jakiegoś problemu. Zwykle jest bardzo spięty i nie jest w stanie rozmawiać spokojnie na żaden z ogólnych tematów. Ma też pretensje do ludzi, którzy ubrani są zbyt kolorowo i zbyt często się uśmiechają. Najlepiej trzymać się po prostu z daleka, zwłaszcza jeśli przyszedł z dziewczyną.

warto przeczytać:  Jak funkcjonalnie urządzić sypialnię? Jakie wybrać meble, jakie dodatki?

Fotograf

Częstym gościem jest również osoba, która uwielbia robić zdjęcia ludziom na imprezach. Jeśli już ktoś taki się pojawi, to możesz mieć pewność, że Twoje kompromitujące foty pojawią się na Facebooku lub Instagramie zanim jeszcze zabawa się skończy. Możesz spróbować nasłać dresa na fotografa. Czasami to rozwiązanie się sprawdza.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
 1. 1
  Grab

  U nas na początki imprezy jest informacja, że nie ma fotek i filmów. Były problemy bo każdy chciał mieć coś świeżego na fejsa. Z czasem to norma, ze nikt nie utrwala i nie robi z tego powodu fochów.

 2. 2
  sorry resorry

  Mam w towarzystwie sportowca, kłócącą się parę i fotografa. Są wkurzający od czasu do czasu, ale myślę, że bez nich nasza grupa by nie była taka sama. W końcu to ich zachowania działają tak, że jest ciekawiej i jest o czym rozmawiać 😉

+ Leave a Comment