Meble ze skrytkami i schowkami – kupić czy zrobić samemu?


Choć w małżeństwie wierność jest numerem jeden, to każdy ma swoje tajemnice. No bo, co w przypadku, gdy mąż ukrywa kolejne kupony z obstawionymi wynikami meczów? Żona pewnie też ma potrzebę przechowania pary kolczyków, za które zapłaciła ze wspólnej kieszeni i powie o tym mężowi jak będzie okazja. Wtedy niezbędne są dobre skrytki, nawet te w meblach, pośród czterech wspólnych ścian. O czym mowa?

Funkcjonalne meble są coraz bardziej popularnymi rozwiązaniami, w szczególności gdy musimy urządzić małe mieszkanie. W Internecie możemy znaleźć szereg inspiracji i wzorów mebli, które możemy zamówić na własne potrzeby wymiarowe, ale także z powodzeniem możemy wykonać je w domu sami. Dostępne są także poradniki typu DIY (do it yourself), które instruują jak krok po kroku wykonać coś samemu w domu.

Raj dla majsterkowicza

Pomysłowe meble są zazwyczaj dość drogie (http://www.homebook.pl/meble-ze-schowkiem) – oprócz wykonania płacimy również za design i pracę konstruktora. Jeśli mamy zacięcie do majsterkowania, możemy parę rzeczy wykonać samemu. Sprawi nam to dużo większą satysfakcję, niż kupno gotowego produktu. Najprostszym elementem do wykonania jest stolik z podnoszącym się blatem. Wystarczą nam 4 nogi, kilka wkrętów i pocięta na odpowiednie kawałki płyta wiórowa, oklejona wybranym wzorem oraz kilka podnośników. Za pomocą tych rzeczy możemy stworzyć stolik z podnoszącym się blatem, pod którym możemy schować drobne drobiazgi, takie jak gazety, piloty, czy serwetki.

Jeśli nie mamy aż takich zdolności manualnych, możemy postawić na podwieszenie pod blatem lekkiej szuflady, którą bez problemu wykonamy za pomocą cienkich sklejek i mocnego kleju do montażu. Wszystkie potrzebne elementy dostaniemy w marketach budowlanych, a koszt majsterkowania powinien być o wiele niższy, niż kupno gotowego produktu.

źródło: homebook.pl

A może by tak zaprojektować?

Wielu z nas ma świetne pomysły, ale niestety nie potrafi ich samemu zrealizować z powodu braku sprzętu, czy elementarnej wiedzy. Nie wszystkiego też powinniśmy się sami podejmować. Wtedy z pomocą możemy udać się do okolicznego stolarza, który pomoże nam przelać nasze wizje na papier, uwzględniając jego fachowe rady, a później zlecić mu zrealizowanie projektu od podstaw. Ostatnimi czasy Internet oraz magazyny wnętrzarskie są przepełnione różnego rodzaju zdjęciami schodów: albo z podnoszonymi stopniami, albo z szufladami w stopniach, albo też schodami, które przypominają swoją formą regał na książki.

Za budowaniem tego typu mebli konieczne jest zaplecze, jakim jest doświadczenie. Bez specjalistycznej i fachowej wiedzy nie jesteśmy w stanie wykonać wielu elementów konstrukcyjnych, a jeżeli nawet to wykonamy – to nasze bezpieczeństwo może stanąć pod znakiem zapytania.

Jeśli natomiast nie mamy ochoty majsterkować, ani tracić czasu na projektowanie i czekanie aż skończy się proces produkcji indywidualnego zamówienia, możemy zamówić meble, które są już w sprzedaży. Ich jakość wykonania może być lepsza od naszych domowych eksperymentów, jednak może odbiegać od pracy stolarza.

źródło: homebook.pl

Funkcjonalność jest najważniejsza

Bez względu jednak na to, czy wykonamy projekt od A do Z, zlecimy jedynie zaprojektowanie wedle naszych sugestii, czy kupimy gotowy produkt – frajda z posiadania wielu sprytnych rozwiązań przysłoni nam proces powstawania mebli. Korzystne rozwiązania ze skrytkami i schowkami będą procentowały przez długi czas, zwłaszcza w mieszkaniach, gdzie jest mało przestrzeni.

źródło: homebook.pl

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

4 Comments

Add yours
  1. 2
    stolarka

    A to prawda. Niestety jak sami się weźmiemy za robienie mebli, to mogą być one nie tylko nieestetyczne, ale też – niebezpieczne. źle oszlifowane, zbite, czy poprzykręcane. Ja wolę kupić lub zamówić u stolarza.

  2. 4
    ukochana Majdana

    Dla mnie takie meble z wieloma dobrze zakamuflowanymi skrytkami i schowkami to marzenie. Lubię, kiedy wszystko mam pochowane i posegregowane, a takie pojemniki dają mi możliwość ułożenia wszystkiego w odpowiedni sposób.

+ Leave a Comment