Naprawa wgnieceń – jak wgniecenia usuwają specjaliści?


Niewielka kolizja na drodze, uszkodzenie karoserii podczas parkowania lub wskutek gradobicia wielu kierowcom nadal kojarzy się z wyprawą do blacharza. Jednak kiedy dochodzi do drobnej stłuczki, możesz usunąć nieestetyczne wgniecenia bezinwazyjnymi metodami, dzięki którym Twój samochód odzyska dawny wygląd i nie straci na wartości. Naprawa wgnieceń – jak wgniecenia usuwają specjaliści?

Jak szybko i tanio usunąć wgniecenia?

Likwidacja wygnieceń uszkodzonej karoserii bez ingerencji blacharskiej możliwa jest kiedy nie doszło do uszkodzenia powłoki lakierniczej pojazdu. Jeżeli struktura lakieru nie jest naruszona, bez rys, odprysków i wgniecenia są pojedyncze istnieje możliwość usunięcia ich od ręki, naprawa trwa nie więcej niż godzinę.

warto przeczytać:  Jak dotykać kobietę?

Likwidacja niezbyt głębokich i niewielkich wgnieceń możliwa jest dzięki zastosowaniu metody PDR (Paintless Dent Repair), która polega na m.in. wyciąganiu lub prostowaniu blachy. Naprawa wgnieceń została opisana na wgniecenia.pl, gdzie znajdziesz szczegółowe opisy wszystkich metod pozwalających usunąć skazy na Twoim samochodzie. Technika naprawy musi zawsze zostać dobrana indywidualnie do rodzaju uszkodzenia i miejsca, w którym powstało.

Na czym polega naprawa karoserii metodą wypychania?

Likwidacja wgnieceń metodą wypychania polega na prostowaniu blachy w obrębie newralgicznego miejsca. Masowanie karoserii możliwie jest w punktach, które umożliwiają do nich dostęp od wnętrza pojazdu, najczęściej w ten sposób usuwane są wgłębienia w klapie bagażnika oraz na powierzchni maski. Prostowanie od spodu wykonuje się przy użyciu specjalistycznych narzędzi w postaci hebli, blacharskich wypychaczy oraz łańcuchów.

warto przeczytać:  Basen czy dżakuzi dla dwojga?

Wyciąganie wgnieceń – jak przebiega naprawa?

Bezinwazyjna naprawa wgnieceń przez wyciąganie blachy to metoda, którą stosuje się w przypadku braku dostępu do uszkodzonej strefy od wewnętrznej strony. Wykorzystuje się ją też w sytuacji, w której demontaż poszczególnych części pojazdu jest skomplikowany i czasochłonny lub kiedy wgniecenie znajduje się na krawędzi powierzchni.

Tutaj wykorzystuje się specjalne, dopasowane do rozmiaru szkodzenia, grzybki, klej oraz wyciągarki. Dzięki zastosowaniu dźwigni grzybek wyciąga wgłębiony fragment powierzchni pojazdu.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – dlaczego warto?

Naprawa wgnieceń bez lakierowania to szybsza i bardziej ekonomiczna alternatywa dla usług blacharskich. Likwidacja uszkodzeń trwa od godziny do kilku dni, w zależności od ich rodzaju i rozległości zniszczonej powierzchni. Wartość takiej usługi jest średnio o połowę tańsza niż wizyta w warsztacie blacharza.

warto przeczytać:  Jak masować kobietę i gdzie?

Zastosowanie metody PDR nie pozostawia śladów na karoserii pojazdu, co wpływa na walory estetyczne pojazdu. Dzięki temu, że zachowana zostaje oryginalna powłoka lakiernicza, samochód nie traci na wartości. Usuwanie niewielkich uszkodzeń metodą wypychania lub wyciągania możliwe jest również w domu klienta, co znacznie usprawnia logistykę przedsięwzięcia.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours
  1. 1
    Julia

    Niestety ostatni grad na Śląsku poważnie poturbował mój samochód i szukam jak najmniej inwazyjnych metod usunięcia wgniotek — sposób bez lakierowania wydaje mi się najszybszym i najtańszym, a przecież o to chodzi 🙂

+ Leave a Comment