Ten typ tak ma. Jakich facetów się wystrzegać


Każda kobieta ma swój rozum i wie, że wiązanie się z pewnymi typami mężczyzn to strzał w stopę. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co wyniknąć może z relacji z facetem, który chadza na co dzień z bejsbolem, nie znając nawet zasad tego sportu i czego spodziewać możemy się po związku z królem dyskotek, zaliczającym nie tylko kolejne kluby. Nie zarzucę Was tutaj oczywistościami. Chciałabym jednak zwrócić uwagę na mężczyzn, którzy z pozoru wydają się całkiem w porządku, z którymi zaczynamy się wiązać, lecz którzy wykazują tendencję do dziwnych, choć nie zawsze zauważalnych na pierwszy rzut oka zachowań. Jeżeli dostrzeżecie w nich cechy własnego faceta, a mimo wszystko zostaniecie przy jego boku, pamiętajcie, że ostrzegałam.

Miłość od pierwszego wejrzenia

Zakładam, że jesteście dużymi dziewczynkami i jako takie, w miłość od pierwszego wejrzenia od dawna nie wierzycie. Jeżeli łapiecie się teraz za głowę, twierdząc, że jestem zapewne sfrustrowaną starą panną i nie wiem nic o prawdziwym życiu, dalsze czytanie tego podpunktu nie ma raczej większego sensu. Zacznijmy jednak od początku. Faceci są wzrokowcami. Potrafią zakochać się w naszych oczach, piersiach, pośladkach, długich nogach, łabędziej szyi, pięknym uśmiechu (niepotrzebne skreślić), ale tydzień, czy nawet miesiąc, nie jest czasem wystarczającym do tego, aby obdarzyć tym uczuciem nas same. Jeżeli mija kilka dni, a mężczyzna wyskakuje z miłosnymi wyznaniami, oznacza to, że:

 • jest dzieckiem (co nie jest jeszcze tragedią, kiedy ma on poniżej 18 lat)
 • jest głupi (bo nie odróżnia pożądania i fascynacji od głębszych uczuć i to już jest tragedia)
 • ściemnia (żeby Cię do siebie przywiązać, zaciągnąć do łóżka itp., co jest już całkowicie niewybaczalne)
warto przeczytać:  Jak uwieść kobietę?

„A może rzeczywiście trafił na tę najwłaściwszą na świecie osobę i nie chciał czekać dłużej na to, żeby powiedzieć jej, że jest tą jedyną?” – mam nadzieję, że nie chodzą Ci teraz po głowie takie myśli, bo znaczyłoby to, że jesteś albo tak dziecinna albo tak głupia jak wymieniony wcześniej chłopak. Żeby kogoś poznać, trzeba spędzić z nim naprawdę dużo czasu, przegadać naprawdę wiele godzin i sprawdzić się nawzajem w różnych sytuacjach. Inaczej zakochanie obejmuje powyższe piersi, pośladki, uśmiech, czyli powierzchowność i iluzję, a nie daną osobę. Koniec, kropka.

warto przeczytać:  Kasia Cerekwicka - od „Szansy na sukces” do najnowszej płyty „Bez ciebie”

Bardziej kobiecy niż Ty

Mężczyzna nie musi być buzującym od testosteronu macho, żeby kobiety zwróciły na niego uwagę. O ile nie mówimy o skrajnościach i dobrze czujemy się w związku z nieco wrażliwszym typem, nie jest jeszcze tak źle. Zastanów się jednak, czy chciałabyś zamiany ról, po której to Ty będziesz rozsądnie myślącym mężczyzną i przyjdzie Ci stawiać do pionu roztrzepaną i naburmuszoną kobietę w męskim ciele. Brzmi jak horror? Mam nadzieję, że tak, bo sama w takiej sytuacji uciekłabym z krzykiem. Po czym stwierdzić zatem, że facet nałykał się prawdopodobnie estrogenu?

 • Foch to domena kobiet. Mężczyźni nie bawią się w takie gierki, wolą wyłożyć kawę na ławę i nie naburmuszać się z byle powodu. Jeżeli Twój chłopak obraża się nie wiadomo o co, stroi miny i twierdzi, że nic się nie stało, znaczy to prawdopodobnie, że kobieta wzięła w nim górę nad mężczyzną i może być już tylko gorzej.
 • „Powiedz mi coś miłego” – Czy on to naprawdę powiedział? Ja czuję się wówczas jak stuprocentowy samiec. Mam ochotę odburknąć „ładnie wyglądasz” i pójść do lodówki po piwo. Dla siebie oczywiście.
 • Masz ochotę wyjść ze znajomymi do kina/knajpy/gdziekolwiek i spędzić wieczór bez ukochanego? Jak w ogóle mogło Ci to przejść przez myśl? Przecież on nie wytrzyma bez Ciebie ani minuty. Ogarnij się.
warto przeczytać:  Czym są halki wyszczuplające?

Takich zachowań jest oczywiście o wiele więcej, nie będę się jednak zanadto rozpisywać, bo znacie już zapewne ogólny przekaz tego tekstu. Jeżeli nie widzicie w nich niczego dziwnego, spuszczam na to zasłonę milczenia i idę w końcu po to piwo.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

2 Comments

Add yours
 1. 1
  Majka

  Drani i typów „tak męskich, że miejsca na planecie brakuje”, zresztą można by wymieniać tego dosyć sporo. Kobiety najczęściej jednak bywają ślepe pod tym względem.

+ Leave a Comment