Twój facet wie lepiej jak korzystać z klimatyzacji w aucie? Przeczytaj i zaskocz go!


Właśnie wybrałaś się na przejażdżkę nowym samochodem Twojego faceta. Wiadomo, że taka zabawka cieszy nie tylko duże męskie dzieci, ale także daje wiele frajdy kobiecie. I nagle pada z jego ust pytanie „czy możesz włączyć klimatyzację?” a Ty…nie wiesz jak ona działa. I co tu zrobić? Przeczytaj ten artykuł i udowodnij Twojemu lubemu, że klimatyzację w aucie masz pod kontrolą, a nawet wiesz na jej temat więcej od niego.

Damskim okiem 1: Jak działa klimatyzacja w samochodzie?

Na szczęście jest ona bardzo prosta, więc się nie obawiaj. Pomyśl raczej jak miło byłoby zaskoczyć swoją wiedzą partnera, który wciąż nie dowierza, że możesz znać się na klimie w jego aucie, a jak korzystać z klimatyzacji samochodowej opisuje Materla.com.pl (http://materla.com.pl/7-przykazan-czyli-jak-korzystac-z-klimatyzacji-samochodowej/). Klimatyzacja w samochodzie działa tak samo jak lodówka w Twoim domu, komora silnika samochodu kierowana jest do chłodnicy, a skroplony gaz, który już przeszedł przez chłodnicę, trafia do osuszacza, a następnie do specjalnego zaworu. Rozprężaniu gazu towarzyszy spadek temperatury, a Ty możesz się cieszyć chłodniejszym powietrzem w aucie i urokami przejażdżki. Proste, prawda?

warto przeczytać:  Jak zaimponować dziewczynie?

Damskim okiem 2: Jaką temperaturę klimatyzacji ustawić w upalnym dniu?

To nie lada wyczyn, musisz przyznać. Ale Ty już przecież wiesz, że Ty i Twój partner nie chcecie doznać szoku termicznego, który miałby miejsce gdybyś włączyła klimatyzację na jakiś czas przed przejażdżką. Co zatem zrobisz? Może zaproponuj: „Kochanie, otwórzmy drzwi samochodu na jakiś czas, by wyrównać lekko temperaturę” – zapewniam, że błysk zadowolenia w jego oku będzie bezcenny. Pamiętaj też, że temperatura w samochodzie nie powinna być niższa niż 7-9 stopni od tej na zewnątrz.

warto przeczytać:  Kiedy mężczyzna jest zainteresowany kobietą?

Klimatyzacja w samochodzie

Damskim okiem 3: Jak korzystać z klimatyzacji w samochodzie?

I teraz przechodzimy do najważniejszego. Zanim cokolwiek ustawisz powinnaś pamiętać o tym, jakie zadania ma do spełnienia klimatyzacja czyli po co masz ją konkretnie włączyć. Klimatyzacja w samochodzie ma bowiem dwa zadania: po pierwsze dostarcza schłodzonego powietrza obniżając temperaturę w aucie, po drugie osusza powietrze wprowadzane do samochodu. Są też dwa rodzaje klimatyzacji: ręczna i automatyczna. Nie martw się jednak, na pewno poznasz, która ma Twój facet w aucie – na tej drugiej znajdziesz przycisk „AUTO” i po włączeniu go możesz zapomnieć w ogóle o klimatyzacji. W przypadku klimatyzacji ręcznej włączasz po prostu przycisk klimatyzacji i obniżasz lub zwiększasz temperaturę (aby ją obniżyć przesuwasz pokrętło w kierunku minimum czyli na niebieskie pole, aby zwiększyć, na czerwone).

warto przeczytać:  Czego nie mówić dziewczynie

Męskim okiem: Czy moja dziewczyna może zepsuć klimatyzację?

Nawet jeśli takie myśli przychodzą Twojemu facetowi do głowy Ty już wiesz, że raczej jest to trudne, ewentualne problemy mogą jednak dotyczyć korozji chłodnicy i spowodować nieszczelność klimatyzacji. Aby sprawdzić w którym miejscu układ jest nieszczelny, możesz podsunąć swojemu facetowi, by sprawdził go czynnikiem z dodatkiem barwnika UV. Rozpuszcza się on w oleju do smarowania sprężarki. W świetle UV doskonale widać barwnik i miejsca nieszczelne. Teraz już chyba nie masz wątpliwości, że na temat klimatyzacji wiesz o wiele więcej od swojego faceta?

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment