Zazdrostki, lambrekiny i inne, przy których nie możesz liczyć na pomoc faceta…


Zazdrostki i lambrekiny to popularne akcesoria, dzięki którym można udekorować okna. Sprawiają one, że wnętrza stają się bardziej przytulne, ale i atrakcyjne dla oczu. Takie dekoracje sprawdzają się w wielu stylach aranżacyjnych i warto o nich pomyśleć zajmując się wykańczaniem wnętrza. W jaki więc sposób można udekorować okna?

Czym są zazdrostki?

Zazdrostki to nic innego jak krótkie, modne firanki montowane bezpośrednio przy szybie. Zazwyczaj zdobią one okna w kuchni. Nie są drogie, a w efektowny sposób potrafią odmienić wygląd nawet najbardziej klasycznego i stonowanego pomieszczenia. Zazdrostki dostępne są w wielu stylach, znaleźć można te utrzymane w estetyce nowoczesnej, jak i prowansalskiej czy minimalistycznej.

warto przeczytać:  Jak poderwać starszą kobietę?

Zazdrostki mogą przyjmować formę prostych firanek, które dodają wnętrzom elegancji. Popularne są także takie z ozdobami, mogą być wykończone nawet falbankami. Takie dekoracje świetnie pasują do szerokich i wysokich okien. Modne są także zazdrostki makaronowe, jednak one nie zawsze dobrze komponują się z otoczeniem, należy dobrze dobrać je do dominującego stylu.

Lambrekiny, czyli co?

Lambrekiny najczęściej zdobią salony i sypialnie. Często można je spotkać także w hotelach i restauracjach. Są to charakterystyczne dekoracje okien, które składają się z wąskiego pasa materiału. Może być on plisowany, ozdobiony falbankami, z wyciętymi ząbkami. Materiał ten wisi na karniszu, przysłania nieco górę okna i opada na boki. Takie dekoracje bardzo dobrze prezentują się na wielkich oknach balkonowych. Dodają one elegancji i sprawiają, że wnętrze wygląda atrakcyjniej, ale i przytulniej.

warto przeczytać:  Pomoc ukochanej w urządzaniu mieszkania - pomysły czy tylko wnoszenie mebli?

Jak udekorować okna w mieszkaniu?

Zazdrostki i lambrekiny to akcesoria, za pomocą których najłatwiej odmienić wygląd okna. Jeśli jednak ktoś nie jest przekonany do takich oryginalnych dekoracji, powinien zajrzeć na www.homebook.pl/produkty/zazdrostki-lambrekiny-i-inne, by zobaczyć, jak prezentują się nowoczesne zazdrostki i lambrekiny. Większość osób kojarzy je z poprzednią epoką, nic bardziej mylnego. Dekoracje te często zdobią kuchnie, salony oraz sypialnie, dodając im uroku i kameralnej atmosfery.

Oprócz opisanych wyżej zazdrostek i lambrekinów, okna można odmienić także za pomocą innych akcesoriów. Mogą to być eleganckie zasłony, którymi będzie można odciąć się od zewnętrznego świata. Podobną rolę spełnią również rolety i żaluzje, jednak one nie będą w tak dużym stopniu dekoracyjne. Warto także skupić się na ozdobieniu parapetów. To w znacznym stopniu uzależnione jest od indywidualnego gustu użytkowników mieszkania czy domu, ale i panującej w pomieszczeniu aranżacji. Najczęściej parapety dekorują świeczniki, ramki ze zdjęciami, kwiaty, wazony, latarnie i inne bibeloty, które nam się podobają. Oczywiście takie zagospodarowanie parapetu powinno być połączone z innymi dekoracjami okna, jak firany i zasłony, tak by wszystko stanowiło spójną całość.

Rating: 4.5/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

+ There are no comments

Add yours